Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Paweł Olszowski znalazł nowy klub. Jego piłkarz zagrał w Lidze Mistrzów

13.01.2022 20:00 | 0 komentarzy | 4 971 odsłony | Michał Koryczan
Były szkoleniowiec m.in. Fabloku Chrzanów i trzebińskiego MKS poprowadzi w rundzie wiosennej Zgodę Byczyna, występującą w klasie okręgowej.
0
Paweł Olszowski znalazł nowy klub. Jego piłkarz zagrał w Lidze Mistrzów
Paweł Olszowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczasowy trener Zgody Łukasz Nowak został szkoleniowcem czwartoligowej drużyny Unii Kosztowy. Klub z Byczyny rozpoczął więc poszukiwania jego następcy.

- Pojawiło się kilku kandydatów, w większości mało doświadczonych w piłce seniorskiej. Postawiliśmy jednak na doświadczenie i osobę Pawła Olszowskiego - mówi Jacek Skopowski, prezes Zgody.

Paweł Olszowski największy sukces odniósł z trzebińskim MKS, z którym w 2014 r. wywalczył pierwszy, historyczny awans do trzeciej ligi. Na tym szczeblu rozgrywek prowadził drużynę przez pół roku. W Pucharze Polski awansował z „żółto-czarnymi" na szczebel centralny tych rozgrywek.

W przeszłości pracował również m.in. w Fabloku Chrzanów, Janinie Libiąż, Promyku Bolęcin, Skawie Wadowice, Nadwiślaninie Gromiec, a ostatnio w MKS Alwernia (na jesieni 2020 r.).

W ostatnim czasie było o nim głośno w całym kraju po tym, jak wytoczył sprawę Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Celem Pawła Olszowskiego w Zgodzie Byczyna jest utrzymanie w wadowickiej klasie okręgowej. Na półmetku rozgrywek zespół zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, z dorobkiem 13 punktów.

Pierwszy zimowy mecz kontrolny Zgoda rozegra w sobotę, 15 stycznia. Zmierzy się w Katowicach z UKS Szopienice.

- Poprzedni trener sporo mi przekazał o drużynie, ale zobaczę na żywo jak zawodnicy się prezentują. Wiadomo, że pracy jest sporo, ale najważniejsze, że jest dużo czasu na przygotowania - mówi Paweł Olszowski.

Wśród zawodników jego nowej drużyny jest m.in. Ryszard Czerwiec, były reprezentant Polski, mający na koncie cztery tytuły mistrza kraju, wywalczone w barwach Widzewa Łódź i Wisły Kraków. W sezonie 1996/97 występował z łódzkim klubem w Lidze Mistrzów.

- To bardzo sympatyczny facet. W ogóle nie przemądrzały, odnoszący się z szacunkiem do innych. Wiadomo, że na boisku nie będzie biegał jak młodzieniaszek, ale ma inne walory, dające plus drużynie - mówi Paweł Olszowski.

Zimowe sparingi Zgody Byczyna

  • Zgoda Byczyna - UKS Szopienice (15 stycznia)
  • Zgoda Byczyna - MK Górnik Katowice (29 stycznia)
  • Zgoda Byczyna - MKS Lędziny (5 lutego)
  • Zgoda Byczyna - Górnik Wesoła (12 lutego)
  • Zgoda Byczyna - GKS Tychy U-19 (19 lutego)
  • Zgoda Byczyna - Pogoń Imielin (26 lutego)
  • Zgoda Byczyna - KS Chełmek (5 marca)

 

Przeczytaj również:

ZDW Kraków zdecydował w sprawie mostu tymczasowego na Wiśle w Jankowicach

Na co nie pozwalał trener Adam Nawałka

300 ofiar COVID-19 w powiecie chrzanowskim od początku pandemii (RAPORT)

Zostałem sędzią, bo drugim Messim nie będę

Piłkarze MKS Trzebinia wrócili do zajęć. Nowa twarz na treningu i dodatkowy sparing

Finansowe rozbieżności w przetargu ZKKM Chrzanów