Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zostałem sędzią, bo drugim Messim nie będę

13.01.2022 09:00 | 1 komentarz | 4 813 odsłony | Michał Koryczan
Jeśli przejdzie się poligon na najniższych szczeblach rozgrywek, to znaczy, że złapało się już bakcyla i prowadzenie meczów staje się przyjemnością - mówi Marek Kulczyk z Regulic, arbiter z Kolegium Sędziów Chrzanów.
1
Zostałem sędzią, bo drugim Messim nie będę
Marek Kulczyk. Fot. Iza Rusek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyznaje, że mocna psychika i gruba skóra wydają są niezbędne, aby zostać piłkarskim arbitrem.

- Jakbyśmy popatrzyli, to arbitrzy rezygnują najczęściej po roku, maksymalnie po dwóch latach sędziowania. Jeśli przejdzie się ten poligon na najniższych szczeblach rozgrywek, to znaczy, że złapało się już tego bakcyla i prowadzenie meczów staje się przyjemnością - mówi Marek Kulczyk.

Na kurs sędziowski zapisał się już w wieku 16 lat, bo jak mówi zdał sobie sprawę, że nie zrobi kariery futbolowej i nie zostanę drugim Leo Messim.

- Chciałem mieć nadal styczność z piłką nożną i postanowiłem spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy - mówi arbiter.

Do tej pory 22-latek z Regulic sędziował w prawie 500 meczach piłkarskich. Jest jednym z czterech arbitrów z KS Chrzanów, prowadzących zawody w czwartej lidze.

O tym jak jego rodzina i znajomi zareagowali, gdy postanowił zostać sędzią, które prowadzone mecze szczególnie pamięta i jakich polskich arbitrów ceni najbardziej, przeczytacie w najnowszym, 2. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Osoby zainteresowane udziałem w kursie sędziowskim mogą się zapisywać do poniedziałku, 24 stycznia mailowo na adres ks.chrzanow@wp.pl lub telefonicznie u przewodniczącego KS Chrzanów Michała Gębali (tel. 500 502 042).

W kursie, który jest bezpłatny mogą uczestniczyć osoby (panie i panowie), które ukończyły 16 lat.. Jak podają organizatorzy, wymagane jest niekaralność oraz minimum średnie wykształcenie lub kontynuowanie nauki w szkole średniej. Zawodnicy czynnie uprawiający piłkę nożną również mogą uczestniczyć w kursie. Mile widziane kobiety.

 

Przeczytaj również:

Piłkarze MKS Trzebinia wrócili do zajęć. Nowa twarz na treningu i dodatkowy sparing

Finansowe rozbieżności w przetargu ZKKM Chrzanów

Ferie zimowe w Babicach. Sprawdź, co przygotował ośrodek kultury

Silny wstrząs w niedzielne popołudnie: książki pospadały z półek

Robert Lewandowski i Piotr Zieliński wyceniani najwyżej. A ile jest wart piłkarz z Libiąża?

Ktoś uszkodził auto na ulicy Fabrycznej w Trzebini