Trzebińska rafineria znów się rozrośnie. ORLEN Południe wyprodukuje biopaliwa ze zużytego oleju - przelom.pl
Zamknij

Trzebińska rafineria znów się rozrośnie. ORLEN Południe wyprodukuje biopaliwa ze zużytego oleju

18:30, 03.11.2021
Skomentuj

ORLEN Południe podpisał umowę na budowę w Trzebini instalacji UCO FAME, wykorzystującej oleje posmażalnicze i tłuszcze do wytwarzania biopaliw II generacji. Taką informację podał dziś na swoim profilu w mediach społecznościowych prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Trzebiński zakład będzie produkować z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych 30 tys. ton estrów drugiej generacji oraz 7 tys. ton gliceryny technicznej rocznie.

- W ramach strategii ORLEN 2030 konsekwentnie rozwijamy produkcję nowoczesnych, przyjaznych środowisku paliw alternatywnych - ogłosił prezes Obajtek.
Inwestycja w Trzebini jest szacowana na ok. 127,5 mln zł. Zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2023 roku.

Budowa instalacji UCO FAME rozpocznie się w listopadzie br., a jej zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest polska firma inżynieryjna AB Industry.

(Agnieszka Filipowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

stary zgredstary zgred

0 0

Orlen, wszystko jedno jaki, to przede wszystkim powinien sfinansować budowę omijającego Trzebinię i Chrzanów wyjazdu dla cystern z rafinerii, gdzieś w kierunku osadników i dalej, do wjazdu na autostradę i w drugą stronę, gdzieś na Olkusz. Nasi burmistrze to powinni przywiązać się do bramy wjazdowej rafinerii i powiedzieć, że nie dopuszczą do żadnej rozbudowy rafinerii do czasu budowy tego wyjazdu.

19:08, 03.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a3b4a3b4

0 0

A ludziom zafundują smród.

20:48, 03.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZweglaczZweglacz

0 0

A ludzie muszą gdzieś pracować, a ciężarówki jeżdżą wszędzie na całym świecie we wszystkich miastach. W tym zje.... mieście włącznie z Chrzanowem nic mnie tak nie denerwuje jak to że ludzie by wszystko chcieli ale byle nie u nich. Pewnie zamknijmy wszystko, już niedużo zostało a później chodźmy codziennie dojeżdżać do pracy na Śląsk albo do Krakowa. Zostaniemy miejscowości turystycznymi ze śmiesznym Balatonem na czele haha

22:00, 03.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KevinKevin

0 0

Smrodzimy na większą skalę!

05:18, 04.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan NawakJan Nawak

0 0

Cześć!!! SMRÓD!!! Pojęcie względne! Jednemu śmierdzi a drugiemu pachnie!!! Ludzie!!! Wy nie znacie prawdziwego smrodu!!! Bolszewicka, sowiecka onuca!!! To był prawdziwy SMRÓD!!! ZARAZA!!!

12:04, 04.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

icemaniceman

0 0

Piszecie tutaj o smrodzie, wcześniej narzekania na wstrząsy kopalni które zamknięto, teraz może Orlen zamknąć żeby była cisza i spokój, może i autostradę zamkniemy bo też hałas i smród, następnie linię kolejową i przestrzeń powietrzną, naprawdę macie problemy.

@stary zgred pytanie do ciebie czy Valeo zbudowało sobie drogę? Czy zadaniem Orlenu jest budowa nowej drogi dojazdowej?

14:02, 04.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary zgredstary zgred

0 0

"iceman"; w takim razie pytanie do ciebie; czy natężenie ruchu do Valeo, samochodów ciężarowych oczywiście, jest porównywalne z ilością cystern jadących codziennie do i z rafinerii? Ile cystern z benzyną i wyrobami ropopochodnymi jeździ codziennie do Valeo, a ile do rafinerii? Czy mi się wydaje, czy z Valeo wyjeżdża się ulicą "przez krzaki" prosto na rondo a z niego na autostradę, a z rafinerii wąziutkim uliczkami do centrum Trzebini? Czy gminy mają Orlenowi budować drogi wyjazdowe? Gdzie jest rząd i gdzie są zarządcy Orlenu? Rafinerię obsługiwała kolej i dojazd był prosto ze stacji. Przeszli na dojazd samochodowy i nie zrobili nic.

15:10, 04.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Promil_plPromil_pl

0 0

Doić ile się da za wszelką cenę. Tyle!

15:39, 04.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%