Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Od wtorku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty. Jak długo?

29.03.2021 14:46 | 3 komentarze | 3 129 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:46

AKTUALIZACJA

Rozpoczyna się przebudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie. Co to oznacza dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej?
3
Od wtorku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty. Jak długo?
Wiadukt kolejowy nad ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa wiaduktu nad ul. Powstańców Styczniowych (droga powiatowa) wykonywana jest w ramach modernizacji linii kolejowej między Chrzanowem a Libiążem.

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami PKP PLK, rozpoczęcie demontażu obiektu planowane było na 12 kwietnia. Termin ten został jednak przyspieszony.

Od wtorku, 30 marca przejazd pod wiaduktem będzie wyłączony z ruchu drogowego, co potwierdza wykonawca inwestycja Grupa ZUE SA.

- Najpierw na około osiem tygodni. Później będą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły zostaną uzgodnione z zarządcą drogi. Zakończenie przebudowy wiaduktu planowane jest w czwartym kwartale 2021 roku - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Jak dodaje, objazdy wytyczono ul. Oświęcimską w Chrzanowie, drogami wojewódzkimi nr 933 i 780 oraz ul. Astronautów w Żarkach.

W związku z rozpoczynającą się przebudową wiaduktu zmienia się trasa przejazdu autobusów linii 25 chrzanowskiego ZKKM. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Prace na linii kolejowej między Trzebinią a Oświęcimiem realizowane są z projektu za 800 mln, obejmującego odcinki Trzebinia - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice.

Więcej na temat inwestycji kolejowych w Chrzanowie przeczytacie w najnowszym, 12. numerze "Przełomu", dostepnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Przeczytaj również

Zobaczcie postęp prac na przystanku kolejowym w Dulowej (WIDEO, ZDJĘCIA)

Pijani rowerzyści złapani w gminie Libiąż

Most na Wiśle ma zostać zburzony

Co PPN Chrzanów zamierza w sprawie rozgrywek piłkarskich

Policyjny pościg ulicami Trzebini

Wandale na trybunie na obiekcie sportowym