W Trzebini szukają pomysłu na grę i młodzieżowców (WIDEO, ZDJĘCIA)

04.07.2020 13:00 | 12 komentarzy | 5 961 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali w sobotnim sparingu z Jutrzenką Giebułtów.

12
Przy piłce Konrad Podobiński

Sparingi

MKS Trzebinia - Jutrzenka Giebułtów 0-3 (0-1)

0-1 Bartosz Kozieł (38), 0-2 Bartosz Kozieł (55), 0-3 Dawid Serafin (72)

MKS: Wróbel - Korcz, Martyniak, Kiczyński, Jarosz, Sochacki, Stachowski, Zybiński, Sz. Kurek, Podobiński, Szczurek oraz Górka, Barczyk, M. Marszałek, Mrożek, Pająk, Wierzba, Ruczyński, Zając, P. Kurek, Cwynar

Trzebińscy zawodnicy musieli uznać wyższość trzecioligowej Jutrzence. Rywal wygrał zasłużenie. Dominował przez większą część meczu, stwarzając sobie więcej klarownych sytuacji, choć nie ustrzegł się błędów. MKS nie potrafił ich jednak wykorzystać, aby strzelić w tym meczu przynajmniej jednego gola. Z pewnością stracie z wyżej notowanym, doświadczonym zespołem było dobrą lekcją dla budowanej drużyny gospodarzy.
W pierwszej połowie Giebułtów zdobył jednego gola. W 37. minucie strzał zawodnika gości z ostrego kąta obronił instynktownie Tomasz Wróbel, ale dobitka Bartosza Kozieła była już skuteczna. Piłkarz gości mógł już wcześniej wpisać się na listę strzelców, ale spudłował w dobrej sytuacji. Z kolei bramkarz MKS wygrał pojedynek sam na sam z graczem przyjezdnych.
Trzebinianie też mieli swoją szansę. Po akcji prawym skrzydłem Łukasza Sochackiego i jego uderzeniu, golkiper Jutrzenki odbił piłkę na poprzeczkę.
Niedługo po zmianie stron Bartosz Kozieł podwyższył prowadzenie swojej drużyny, wykorzystując podanie z prawego skrzydła. Drugi gol najwyraźniej rozluźnił nieco gości i przed szansą zdobycia kontaktowej bramki stanęli Mateusz Marszałek i Jakub Pająk. Golkiper rywali był jednak na posterunku.
W 71. minucie po centrze z lewego skrzydła akcję skutecznie zamknął Dawid Serafin, ustalając wynik meczu na 3-0 dla Jutrzenki.