Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Potocki na liście do Sejmu. Wahał się, ale jednak wystartuje

31.07.2019 17:17 | 19 komentarzy | 8 705 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Z numerem 3 z listy Koalicji Obywatelskiej wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury, członek zarządu powiatu. Wahał się długo, bo trójka nie jest miejscem, które go satysfakcjonuje, ale ostatecznie zdecydował się - jak powiedział w rozmowie z "Przełomem" - podjąć rękawicę.

19
Potocki na liście do Sejmu. Wahał się, ale jednak wystartuje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj wieczorem Koalicja ogłosiła nazwiska na liście. Pierwsze dwa miejsca w okręgu nr 12 zajmują przedstawiciele powiatu oświęcimskiego - posłanka Dorota Niedziela z Kęt i poseł Marek Sowa z Chełmka. Przedstawiciel powiatu chrzanowskiego wylądował na trzecim miejscu.

Tajemnicą poliszynela jest, że Adam Potocki liczył na wyższe miejsce na liście. W kuluarach mówiono nawet, że od tego uzależnia start w jesiennych wyborach. Ostatecznie jednak podjął wyzwanie, mimo 3 pozycji.
- Podjąłem rękawicę, bo uważam, że z Koalicji Obywatelskiej powinien startować z wysokich miejsc ktoś z powiatu chrzanowskiego - tłumaczy.

Dodaje, że chce prowadzić kampanię pozytywną i skupi się w niej na powiecie chrzanowskim. Swoich rywali z okręgu nr 12 w wyścigu o fotel posła nie chce oceniać.
Adam Potocki ma 44 lata, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz menedżerem kultury (po studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie). Ma żonę i dwójkę dzieci. Mieszka w Chrzanowie.