Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na murze w parku powstało nietypowe dzieło (WIDEO)

02.11.2018 12:30 | 3 komentarze | 6 262 odsłon | Marek Oratowski

W piątek 2 listopada młodzież z I LO w Chrzanowie kończy malowanie patriotycznego muralu na murze w chrzanowskim parku. Przechodnie już zatrzymują się i oglądają dzieło.

3
Na murze w parku powstało nietypowe dzieło (WIDEO)
Mural zajmuje powierzchnię 30 m. kw.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Malowanie muralu trwało kilka dni. Znalazło się na nim kilka postaci związanych z Chrzanowem. To walczący w Legionach Polskich płk Marian Ocetkiewicz, instruktor harcerstwa dr Zdzisław Krawczyński, konstruktor z Fabloku Kazimierz Zembrzuski, pielęgniarka i kandydatka na ołtarze Janina Woynarowska oraz zmarły dziewięć lat temu kajakarz-olimpijczyk Michał Gajownik.

Zamalowania powierzchni 30 m. kw. parkowego muru okalającego dawną siedzibę komendy policji oraz znalezienia sponsorów podjęli się licealiści z I LO: Bartek Chmielewski, Bartosz Tomaszkiewicz, Szymon Kłeczek, Kornel Pierzchała, Karolina Nowak, Olga Warzecha, Paulina Deluga, Wiktoria Góralczyk, Julia Pudo i Szymon Galos. Praca odbywała się pod kierunkiem nauczycielki Bogusławy Mrowcy.

Liceliści korzystali z pomocy gminy, muzeum, starostwa oraz prywatnych sponsorów.

- Cieszę się, że byłam zaangażowana w wykonanie muralu. Na murze jeszcze nie malowałam. Gdy zobaczyliśmy, jaką powierzchnię musimy zagospodarować, trochę byliśmy wszyscy przestraszeni. Ale gdy już wykonaliśmy kontury i tło widzielismy, jak to ma wyglądać - powiedziała jedna z malujących Karolina Nowak.

Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpi 11 listopada podczas gminnych uroczystości z okazji stulecia odzyskania nieodległości.