Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

11.10.2018 11:40 | 2 komentarze | 3 241 odsłony | Anna Jarguz

W najbliższą sobotę koniecznie trzeba się wybrać do Płazy, gdzie odbędzie się doroczna impreza „Pogoń za lisem" połączona z otwarciem muzeum wsi. Z kolei w niedzielę do Zagórza na koncert dla Upamiętnienia 40. Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II.

 

2
Propozycje na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Piątek, 12 października

TRZEBINIA

Kino Sokół w Trzebini
Trzebińskie Kino na Obcasach - godz. 18.00. W programie: słodki poczęstunek, niespodzianka dla każdej z pań, profesjonalna sesja fotograficzna,porada stylisty i seans filmowy. Bilet w cenie 25 zł.


KRZESZOWICE
Galeria w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach
Koncert "MATEUSZ PAŁKA TRIO" organizowany w ramach Festiwalu Jazz z Wami - godz. 19.00. Artyści wystąpią w składzie: Mateusz Pałka - fortepian, Piotr Południak - kontrabas, Patryk Dobosz - perkusja. Bilety 25 zł.

CHEŁEMK
Galeria "Epicentrum" MOKSiR w Chełmku
TOMASZ RÓŻYCKI SOLO - godz. 19.00. Koncert poprzedzi wernisaż Jarosława Jakubczyka o godz. 18.00.

Sobota, 13 października

PŁAZA
Stajnia Pałacowa w Płazie
Pogoń za lisem - godz. 12.00. W programie: gonitwa na koniach za "lisem", którym jest zeszłoroczny zwycięski jeździec; skoki przez przeszkody w terenie, tzw. cross oraz skoki polegające na pokonywaniu coraz wyższej przeszkody przez uczestników. Ponadto planowane jest oficjalne otwarcie "Muzeum wsi Płazy". Uczestnicy wszystkich kategorii walczyć będą o puchar Starosty Powiatu Chrzanowskiego. Zgłoszenia: palacowastajnia@gmail.com


ZAGÓRZE
Remiza OSP w Zagórzu
Koncert wieczorny - godz. 18.00. Wystąpią: Andrzej Szumyło oraz Roman Stroński (mieszkańcy Zagórza). Podczas koncertu zaprezentują premierowe wykonania autorskich utworów. Wstęp wolny. Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza.

TRZEBINIA
Kino Sokół w Trzebini
Trzebińskie Kino na Obcasach - godz. 18.00. W programie: słodki poczęstunek, niespodzianka dla każdej z pań, profesjonalna sesja fotograficzna,porada stylisty i seans filmowy. Bilet w cenie 25 zł.

CHRZANÓW
MOKSiR w Chrzanowie
Kabaret Młodych Panów - godz. 17.00. Bilety w cenie 60 zł (parter) i 50 zł (piętro).


Niedziela, 14 października

ZAGÓRZE
Kościół w Zagórzu
Koncert Papieski dla Upamiętnienia 40. Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II - godz. 18.00. Wystąpią lokalni wykonawcy. Zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza.

BABICE

Parking przy szkole w Babicach

Lawenda pod Lipowcem - godz. 12.00. Stowarzyszenie ds. Rozwoju i Rozbudowy Wsi Jankowice zaprasza na Piknik Lawendowy. W programie prezentacja dorobku projektu "Akcja - Lawendowa Aktywizacja", realizowanego w gminie od ubiegłego roku, rozstrzygnięcie konkursów, pokaz produktów lawendowych, przejażdżki konikiem, kiełbasa z rożna i atrakcje dla dzieci. Podczas imprezy zagra DJ Max.

PSARY

Wiejski Dom Kultury w Psarach
Objazdowy Festiwal Teatralny - godz. 15.00. W programie spektakl dla dzieci „Jeżyk i Przyjaciele" oraz spektakl dla młodzieży i dorosłych „Blaszany Bębenek (godz. 16.00). Wstęp wolny.

CHRZANÓW
Sala teatralna MOKSiR w Chrzanowie
„Mayday2" - godz. 16.00 i godz. 19.00. Bilet w cenie 100 zł, 90 zł, 80 zł.