Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

05.10.2018 14:00 | 0 komentarzy | 2 831 odsłony | Łukasz Dulowski

Dla miłośników jazdy na rowerze szykuje się rajd w Libiążu, dla pasjonatów wspinaczki skałkowej impreza w Dubiu, a dla żeglarzy regaty na zalewie Chechło w Trzebini.

0
Propozycje na weekend
W sobotę odbędą sie regaty na zalewie Chechło w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Libiąż, sobota (6 października)
O godz. 10 rowerzyści wystartują z Placu Słonecznego w Libiążu. Trasa poprowadzi przez Kosówki, Chełmek, Bobrek, Gromiec, Żarki i z powrotem do Libiąża. Uczestnicy będą mieli do przejechania 33,33 km. To jeden z trzech rajdów, których całkowity dystans wyniesie 100 km. Na mecie cykliści złożą kwiaty przy odsłoniętym tego dnia pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Zespole Szkół w Libiążu, a następnie wezmą udział w pikniku podsumowującym cykl rajdów.

Chrzanów, sobota (6 października)
W ramach Parafiady, organizowanej przez parafię Matki Bożej Rożańcowej, odbędzie się bieg w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Kilkusetmetrowa trasa poprowadzi m.in. ul. Broniewskiego i Popiełuszki. Start o godz. 10.

Trzebinia, sobota (6 października)
Yacht Club Bezan organizuje na Zalewie Chechło regaty. Start o godz. 13. Część oficjalna imprezy, upamiętniającej 10. rocznicę śmierci Jana Żymankowskiego, rozpocznie się o godz. 16.

Dubie, niedziela (7 października)
W godz. 10-15 zostanie zorganizowany na boisku w Dubiu k. Krzeszowic Rodzinny Piknik Wspinaczkowy. W programie m.in.: animacje dla dzieci, joga dla wspinaczy, tyrolka, mecze piłkarskie, pokaz pierwszej pomocy.