Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ta impreza przyciąga całe rodziny

09.07.2018 23:30 | 2 komentarze | 9 253 odsłon | Anna Jarguz

Jaka roślina pomoże na skaleczone kolano? Jak samemu zrobić naturalny kosmetyk? Jak stworzyć kwiatową ceramikę czy makramowe kwietniki? To tylko część rzeczy, o których będzie mowa na kolejnym Festiwalu ETNOmanii w skansenie w Wygiełzowie. Impreza już w tę niedzielę!

2
Ta impreza przyciąga całe rodziny
Impreza co roku przyciąga tłumy. FOT. ARCHIWUM SKANSENU W WYGIEŁZOWIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Będą warsztaty i pokazy. W godzinach południowych zaplanowano spotkanie z Kają i Januszem Prusinowskimi, którzy zabiorą najmłodszych do krainy zabaw i gier na opak. Zagrają także koncert dla osób od 3 do 103 - „ O śnie co nam się wyśnił".

Oprócz możliwości utoczenia własnej miseczki, stania się choć na chwilę pomocnikiem kowala, stworzenia własnego bibułkowego bukietu czy polukrowania pierniczków, będzie można bawić się, tańczyć, muzykować i tworzyć w specjalnej strefie dzieci. Młodzi poszukiwacze przygód wyruszą tropić przyrodę w przygotowanej grze terenowej z nagrodami.

Nie zabraknie również pokazu ETNOmody. Na pokazie zobaczymy kolekcję młodych polskich projektantów zainspirowanych kulturą regionalną i naturą. Nie zabraknie też koncertów. W tym roku wystąpią dwa zespoły, pełne folkoffowej energii - Krzikopa i Oreada.

Podczas imprezy będą stoiska 120 wystawców rzemiosła, wyselekcjonowanego rękodzieła i etnodesignu oraz wyrobów dla dzieci i produktów naturalnych.

W niedzielę, 15 lipca, warto się wybrać do Wygiełzowa. Impreza potrwa w godz. 11-19.