Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zamiast nowych wiat będą... namioty?

19.03.2018 19:37 | 25 komentarzy | 9 442 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

ZKKM rozwiązał umowę z niesolidnym wykonawcą wiat autobusowych przy ul. Zielonej w Chrzanowie. Firma nie dotrzymała żadnego z kilku terminów zabudowania konstrukcji na peronach. Prawdopodobnie trzeba będzie je rozebrać i zaczynać wszystko od nowa.

25
Zamiast nowych wiat będą... namioty?
Czy ZKKM wróci do pomysłu z namiotem? Fot. Łukasz Dulowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowoczesne, przeszklone wiaty miały stanąć na dworcu autobusowym na początku stycznia. Nie ma ich do dziś. Związek komunikacyjny odstąpił od umowy z firmą z Poznania.

Teraz najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się przejęcie zamontowanych konstrukcji i ogłoszenie przetargu na dostawę samych szyb. Problem w tym, że wykonawca nie dostarczył kompletnej dokumentacji. Tylko ona pozwoli stwierdzić, że to, co zostało zrobione, jest zgodne z wymogami i wytrzyma obciążenie szkła. Jeżeli takiej pewności nie będzie, związek nie będzie miał wyjścia. Musi kazać  konstrukcje rozebrać i szukać innego wykonawcy całości prac.

A to oznacza, że na nowe wiaty pasażerowie będą czekać dobrych kilka miesięcy.

ZKKM nie ma pomysłu, jak w tym czasie zabezpieczyć ludzi chociażby przed deszczem. Jakiś czas temu na jednym z remontowanych peronów zamontowano namiot. Taki sam jak te wykorzystywane podczas imprez w plenerze.

- Nie sprawdził się. Nie było go do czego przymocować, a trafiliśmy na silne wiatry - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.


Szerzej napiszemy o tym w najnowszym numerze „Przełomu" w najbliższą środę.