Nie masz konta? Zarejestruj się

Kultura

TRZEBINIA. Dziewięć tysięcy dla zwycięzców

26.07.2014 17:28 | 0 komentarzy | 6 025 odsłon | red
Ponad 30 grup z różnych części Małopolski uczestniczyło w sobotnim przeglądzie zespołów śpiewaczych i grup obrzędowych w sali Sokoła. Zwycięzców będzie można zobaczyć w niedzielę przy ul. Ochronkowej. Wystąpią też zagraniczni goście.
0
TRZEBINIA. Dziewięć tysięcy dla zwycięzców
Brzeszczanki przedstawiły przeciętny dzień zielarki Filipki mieszkającej w Brzeszczach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chcemy przede wszystkim stworzyć możliwość konfrontacji dla naszych zespołów, a tych nie brakuje również w Trzebini – mówi Ewa Feliksiak, kierowniczka Domu Kultury Sokół w Trzebini.

Do tego dochodzi profesjonalna ocena. W jury zasiadali: Izabela de Lehenstein Werndl, Justyna Cząstka-Kłapyta (etnomuzykolożki) i Agnieszka Oczkowska z Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Pula nagród wynosi 9 tys. zł. Zwycięzcy sobotniego przeglądu mają się zaprezentować w niedzielę, po godz. 15, na placu przy ul. Ochronkowej w Trzebini. Wyniki były już znane w sobotę po południu. Ewa Feliksiak nie chciała ich jednak zdradzić, tłumacząc, że to na razie niespodzianka, na którą trzeba poczekać do niedzieli. Wtedy pojawią się też na scenie zagraniczni goście z Czech (godz. 17) i Bawarii (godz. 18). Potem będzie zabawa taneczna.
Łukasz Dulowski