Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla was z najbliższej okolicy

24.10.2019 17:00 | 0 komentarzy | 3 037 odsłony | Ewa Solak
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


PIĄTEK, 25 PAŹDZIERNIKA

Chrzanów
KONCERT ZESPOŁU JAN SZCZUREK QUARTET
O godz. 19.30 w Ambasadzie Kreatywności w Chrzanowie (ul. Świętokrzyska 4) odbędzie się ciekawy koncert. Ze sceny zabrzmi autorski materiał, zróżnicowany pod względem nastroju, zawierający elementy swingu, jazzowej rytmiki i improwizacji. Bilety 20 zł - przedsprzedaż i 25 - w dniu koncertu.

Chrzanów
UCHWYCONE
To tytuł wystawy akwareli Anny Cieplińskiej-Jaglarz. O g. 18.00 w Galerii Na Styku MOKSiR Chrzanów odbędzie się wernisaż. Wstęp wolny.

Trzebinia
XIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH
O godz. 18.00 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini wystąpi młody, utalentowany pianista - Tymoteusz Bies. Podczas koncertu będzie można posłuchać utworów Schuberta, Chopina, Paderewskiego. Wstęp wolny.

Krzeszowice
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY
O godz. 18.00 w Kopalni Talentów w Krzeszowicach uczestnicy będą mogli obejrzeć film "Turysta" w reż. Rubena Östlunda. Po seansie dyskusja. Wstęp wolny.


26 PAŹDZIERNIKA

Chrzanów
W centrum handlowym MAX odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Chrzanowie. Każdy będzie mógł się zarejestrować w bazie dawców. Akcja ma na celu uświadomienie jak ważna jest taka pomoc oraz to, że przeszczep szpiku nie jest ani bardzo bolesnym, ani skomplikowanym zabiegiem. Akcja potrwa w godzinach 11.00 - 18.00.

Trzebinia
JESIENNY KLASYCZNY GRILL

Miłośnicy samochodów Trzebinia Classic organizują imprezę nad zalewem Chechło. Potrwa w godz. 15.00 - 18.00.

Krzeszowice

WSPOMNIENIE O MARIANIE KONARSKIM

W związku z przypadającą w tym roku 110 rocznicą urodzin artysty, zaplanowano wspomnieniową imprezę. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 od złożenia kwiatów na jego grobie na krzeszowickim cmentarzu. Potem zainteresowani przejdą na salę Herbową, gdzie będą mogli pooglądać obrazy Mariana Konarskiego. Wykład na temat twórczości artysty wygłoszą przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Krzeszowice
BABINIEC, CZYLI IMPREZA WYŁĄCZNIE DLA PAŃ

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Dlatego w godz. 17.00- 20.00 w Kopalni Talentów w Krzeszowicach (budynek OSP przy ul. Floriana) trwać będą spotkania z ginekologiem, dietetykiem, konsultacje brafittingowe, kosmetyczne, pokazy prawidłowego samobadania piersi, a także warsztaty tworzenia biżuterii - każda uczestniczka otrzyma w prezencie własnoręcznie wykonaną bransoletkę, kolczyki lub wisiorek. Spotkanie umili występ Teatru Rozrywki.

Krzeszowice

Otwarcie Come In Club & Pub

O godz. 21.00 zacznie się impreza w nowym klubie muzycznym w mieście. Z okazji otwarcia wstęp wolny.

 

Chrzanów
GA GA ZIELONE ŻABKI & THE TREPP

Koncert w klubie Stara Kotłownia MOKSiR w Chrzanowie rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu imprezy).

Libiąż
UMÓWIŁEM SIĘ Z NIĄ NA... 18.00

W kawiarni Nisza w Libiąskim Centrum Kultury o godz. 18.00 wystąpi zespół Calvi Cantores. Bilety: 10 zł.

27 PAŹDZIERNIKA

Trzebinia
TRZEBIŃSKI ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

O godz. 13.00 przy parafii św. Barbary rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie. Uczestnicy orszaku przemaszerują z kościoła w Krystynowie do kościoła w Sierszy. Podczas imprezy odbędzie się konkurs na najciekawszy strój.

KLEZMORIM TRIO
O godz. 17.00 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini rozpocznie się koncert muzyki i piosenki żydowskiej pt. "ZACHOR - ZNACZY PAMIĘTAJ".
Zespół tworzą wybitni muzycy, absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej. Artyści za pomocą muzyki i słowa przenoszą słuchaczy w świat przedwojennych, żydowskich miasteczek, opowiadając historię o tradycji, codziennym życiu. Bilety: 20 zł.

RECITAL FORTEPIANOWY JOANNY TRZECIAK
O godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach (ul. Walkowskiego 1) rozpocznie się koncert Joanny Trzeciak w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa. Wstęp wolny.

SAINT JOSEPH BAND
O godz. 17.00 w Domu Kultury w Żarkach rozpocznie się koncert pieśni religijnych ku czci św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.


Propozycje z Małopolski możecie znaleźć TUTAJ

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.