Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Marsz przedszkolaków dla Niepodległej

12.11.2018 11:02 | 0 komentarzy | 3 270 odsłony | Magdalena Biedermann

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini rozpoczęły Marszem dla Niepodległej ulicami Sierszy.

 

0
Marsz przedszkolaków dla Niepodległej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy przedszkolak miał przypiętą do ubrania plakietkę „100 LAT RAZEM", a w dłoni trzymał własnoręcznie wykonaną flagę Polski. Napotkanym przechodniom przedszkolaki wręczały na pamiątkę flagę Polski.

Po powrocie do przedszkola, o godzinie 11.11 dzieciaki dumnie odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego" w ramach Akcji MEN „Rekord dla Niepodległej".

Po całotygodniowym cyklu zajęć pod hasłem „Mieszkam w Polsce", przedszkolaki doskonale znają symbole narodowe, wiedzą, które miasto jest stolicą Polski i bez namysłu wskażą najdłuższą rzekę Polski.

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości pani Jola wręczyła przedszkolakom Album „Polska, którą kochamy", a pani Madzia w ramach innowacji kulinarnej przygotowała wraz z dziećmi deser niepodległościowy.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zostanie na długo w pamięci naszych małych Polaków.