Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nadchodzi zmiana warty w gminnej spółce. Babiec za Bryłę

07.10.2021 15:42 | 7 komentarzy | 2 824 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Jeszcze w tym miesiącu Jarosław Babiec obejmie funkcję prezesa Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini. Rada Nadzorcza zatwierdziła jego kandydaturę.
7
Nadchodzi zmiana warty w gminnej spółce. Babiec za Bryłę
Jarosław Babiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O posadę w trzebińskiej spółce MZN zarządzającej nieruchomościami ubiegało się 5 osób. Wedle konkursowych wymogów, mogły to być osoby, które miały wykształcenie wyższe (prawnicze, techniczne lub ekonomiczne). Do tego - co najmniej 4-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, stanowisku kierowniczym urzędniczym lub samodzielnym. Preferowane było też doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami, budowlane, architektoniczne.

Konkurs przeprowadziła komisja, w której zasiedli: naczelnicy dwóch wydziałów urzędu miasta (polityki społecznej, sportu i turystyki oraz gospodarki komunalnej, ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa), a także sekretarz gminy i delegowany członek rady nadzorczej.

Regulamin konkursu przewidywał dwie fazy wyłaniania szefa MZN. W pierwszym komisja sprawdziła, czy kandydaci spełniają wymogi formalne oraz oceniała ich kompetencje do zarządzania spółką, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Zdecydowała, kogo dopuścić do drugiej fazy konkursu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej. Potem decyzja należała już do rady nadzorczej MZN.

I etap wygrał 45-letni Jarosław Babiec. To absolwent administracji na UJ, ukończył też studia podyplomowe z zarządzania funduszami unijnymi. Kierował biurem powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Był też wiceprezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Chrzanowie, szefował chrzanowskiemu oddziałowi ZUS. Związany z PSL.

Jak dowiedzieliśmy się od szefa Rady Nadzorczej Jerzego Idzika, funkcję prezesa Jarosław Babiec obejmie 18 października. RN zatwierdziła jego kandydaturę.

Jarosław Babiec przejmie schedę po Piotrze Bryle, który został powołany do zarządu MZN 10 czerwca tego roku po odwołaniu Wiesława Pałubskiego w związku z upływem jego kadencji na stanowisku prezesa.