Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dymisja szefa związku śmieciowego. Jest kandydat na następcę

19.05.2020 18:01 | 9 komentarzy | 5 152 odsłon | Agnieszka Filipowicz

AKTUALIZACJA

Piotr Jaskólski, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie złożył dymisję. W przyszłym tygodniu zgromadzenie zdecyduje o jego odwołaniu.

9
Dymisja szefa związku śmieciowego. Jest kandydat na następcę
Piotr Jaskólski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaskólski złożył dymisję wczoraj na ręce przewodniczącego zgromadzenia związku Wacława Drozdowicza. Nie podał przyczyn swej rezygnacji. Sam Wacław Drozdowicz nie chce oceniać tej decyzji. Wspomina jednak, że sytuacja związku jest trudna. Dość wspomnieć o konsekwencjach nowelizacji ustawy śmieciowej, wzroście opłaty za odbiór odpadów i obawach, jakie rozstrzygnięcie przyniesie w przyszłym miesiącu przetarg śmieciowy, który zdecyduje o wysokości stawki za śmieci od września tego roku.

Rezygnacja przewodniczącego zarządu oznacza, że po jego odwołaniu trzeba będzie wybrać nowy zarząd z nowym szefem. Ma się to stać 27 maja. Czy Piotr Jaskólski pozostanie w związku jako pracownik? Przypomnijmy, że przed objęciem fotela przewodniczącego zarządu w marcu 2019 roku, pracował kilka lat w strukturach ZMGK.
- Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej - komentuje Drozdowicz.

W kuluarach mówi się, że Jaskólski będzie dyrektorem biura związku, ale delegaci gminni oficjalnie nie potwierdzają tej informacji. Wiadomo natomiast, że znalazł się już kandydat do schedy po dotychczasowym szefie zarządu. To Arkadiusz Pypłacz z gminy Trzebinia. Wcześniej pracował na kierowniczych stanowiskach w spółkach powiązanych z Rafinerią Trzebinia.