Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Trzebińscy judocy się nie zatrzymują (ZDJĘCIA)

12.11.2023 16:57 | 0 komentarzy | 1 196 odsłona | Michał Papiernik
Zawodnicy Klubu Sportowego Judo Kangury zdobyli 2 złote, 2 srebrne oraz brązowy medal w Otwartym Turnieju Judo rozgrywanym w Wolbromiu.
0
Trzebińscy judocy się nie zatrzymują (ZDJĘCIA)
Natan Kaczmarek na najwyższym stopniu podium. FOT. Klub Sportowy Judo Kangury.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej rozgrywany był z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski.

Gospodarzem tej znakomicie przygotowanej i przeprowadzonej imprezy był miejscowy klub sportowy „Ukemi”.

W rywalizacji na czterech matach udział wzięło siedmiu reprezentantów KS Judo Kangury Trzebinia: Wojciech Dudek, Piotr Dyduch, Natan Kaczmarek, Jerzy Brzozowski, Krzysztof Pstrucha, Natalia Zdziebko, Jakub Popiołek.

Dużą imprezę  w Wolbromiu otworzył pojedynek w kategorii MU 9-34 kg pomiędzy Natanem Kaczmarkiem (KS Judo Kangury Trzebinia) a Michałem Bielczykiem (UKS Judo Liszki), podczas którego trzebinianin wykonał efektowny wysoki rzut przez plecy (ippon-seoi-nage) oceniony na ippon, co równoznaczne jest z zakończeniem walki przed czasem. Sytuacja powtórzyła się w kolejnych walkach Natana m.in z Michałem Matogą (Ippon Judo), Tymonem Zgudem (UKS Maximus) oraz Igorem Dąbrowskim (UKS Maximus). Tym samym Natan zdobył upragniony złoty medal.

Wyższość reprezentanta KS Judo Kangury musieli uznać rywale Piotra Dyducha, który zdominował kategorię wagową do 24 kg. Podczas swoich walk Piotr stosował się do wskazówek trenera Pawła (prywatnie ojca), co zaowocowało kolejnym sukcesem utalentowanego zawodnika. Trzebinianin z powodzeniem stosował rzut ippon-seoi-nage.

Z kolei Wojciech Dudek dokładnie realizował plan trenera i słuchając jego podpowiedzi niezwłocznie stosował efektywne techniki, na które judocy nie byli przygotowani. Wojciech stoczył trzy ciężkie pojedynki przegrywając jedną walkę w dogrywce przez wskazanie sędziego, zajmując tym samym drugie miejsce.

Kolejnym trzebinianinem biorącym udział w turnieju był Jerzy Brzozowski. Wystąpił w kategorii wagowej chłopców do 27 kg. Zawodnik z Trzebini odniósł dwa zwycięstwa i przegrał dwie walki, co ostatecznie dało mu trzecie miejsce. W ocenie trenera Pawła, jego najgroźniejszy przeciwnik był do pokonania i miał szanse na złoto lecz podszedł do walki zbyt pasywnie.

Poza podium tym razem uplasował się Krzysztof Pstrucha (IV miejsce), ale pokazał się z bardzo dobrej strony co daje nadzieje na dużo wyższe lokaty w kolejnych turniejach. Podobnie Jakub Popiołek, który debiutował na zawodach i zajął VII lokatę.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Zdziebko zajmując II miejsce dając bardzo dobre i mocne walki szczególnie, że trenuje judo zaledwie od trzech miesięcy. Klub patrzy z dużym optymizmem na możliwości Natali.

- Był to bardzo intensywny weekend szczególnie, że dzień przed Turniejem zmieniliśmy siedzibę. Teraz dysponujemy dużą profesjonalną salą judo z zapleczem socjalnym, z niezależnym ogrzewaniem. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu naszego partnera Firmy Nowmar Marek Nowak, który dał nowe możliwości klubowi i jego zawodnikom - rozwoju judo w Trzebini. Zapraszamy dzieci i młodzież na treningi judo do Trzebini przy ulicy Słowackiego 31a - prezes Arkadiusz Dudek.

Zdjęcia nowej sali klubowej możecie Państwo zobaczyć w galerii.