Od wyjazdowego meczu z KS Olkusz rozpocznie w sobotę rundę rewanżową Świt Krzeszowice, występujący w pierwszej grupie krakowskiej klasy okręgowej.
Na półmetku rozgrywek krzeszowicki zespół zajmuje zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Na inaugurację rundy wiosennej zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem KS Olkusz, mającym na koncie 27 "oczek". Początek meczu w sobotę, 25 marca o godz. 15:15.
Spotkanie rundy jesiennej rozegrane na stadionie Świtu zakończyło się wygraną Olkusza 2-0, ale komisja gier prowadzącego te rozgrywki Podokręgu Piłki Nożnej Olkusz zweryfikowała wynik meczu jako walkower 3-0 na korzyść drużyny z Krzeszowic, bo w zespole rywali wystąpił nieuprawniony zawodnik.
- Przed nami trudny mecz, ale takich spotkań będzie zapewne więcej w rundzie wiosennej. Na to jesteśmy przygotowani. Remisu nie bierzemy w ciemno. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Cel postawiony przed sezonem nie zmienił się. Walczymy o awans do piątej ligi - mówi Stanisław Molik, prezes Świtu.
Przypomnijmy, że mistrz pierwszej grupie krakowskiej klasy okręgowej wywalczy bezpośredni awans do piątej ligi. Wicemistrz natomiast zagra w barażach.
Zdaniem Stanisława Molika stawka w lidze jest bardzo wyrównana i o awans powalczą drużyny zajmujące pierwsze sześć miejsc w tabeli, czyli Piliczanka Pilica, KS Olkusz, Przebój Wolbrom, Nowa Proszowianka, Świt Krzeszowice i Legion Bydlin.
Drużynie Świtu w osiągnięciu awansu ma pomóc pozyskany w zimowym okienku transferowym Piotr Brożek. Ten doświadczony zawodnik z Wisłą Kraków pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju, a dwa razy zdobywał z nią Puchar Polski. Ma na koncie pięć spotkań w reprezentacji kraju.
W swojej karierze zagrał 247 meczów w Ekstraklasie (strzelił w niej 15 goli), broniąc barw takich klubów, jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Piast Gliwice. Występował również w tureckim Trabzonsporze.
- Jestem pewien, że Piotrek będzie bardzo dużym wzmocnieniem. Myślę też, że ten transfer jest świetny również pod względem wizerunkowym. Gdy tylko poszła fama, że z nami trenuje, to sporo osób zaczęło dopytywać o szczegóły. Uważam, że wielu ludzi choćby z czystej ciekawości przyjdzie na nasze mecze, żeby zobaczyć Piotr Brożka w akcji na stadionie w Krzeszowicach - uważa Jakub Marszałek, defensor Świtu.
W przerwie zimowej do kadry krzeszowickiego zespołu dołączyli jeszcze Piotr Nowak (do tej pory występował m.in. w AP Mam Talent Krzeszowice, Akademii Piłkarskiej 21, Wolance Wola Filipowska i juniorach Świtu), Igor Organ (wychowanek Świtu), Szymon Nitwinko (ostatnio Błysk Zederman).
W drużynie Świtu pozostał doświadczony lewy obrońca Mateusz Marszałek, który znalazł się w kręgu zainteresowań KS Olkusz.
Czytaj również
Piłkarski weekend. Oto terminarz sobotnich i niedzielnych meczów
Inspekcja Transportu Drogowego z kontrolą w PKM Jaworzno po pożarze autobusu jadącego do Chrzanowa
W Dulowej zamiast przejazdu ma powstać przejście do Puszczy Dulowskiej
100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę
Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.
Tak dla Polski
21:57, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz