Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Agresja wobec sędziów przybiera na sile. Petycja w tej sprawie trafiła do Senatu RP

19.11.2021 17:00 | 2 komentarze | 1 695 odsłona | Michał Koryczan
O pierwszoligowym klubie piłki ręcznej Unimetal Recycling MTS Chrzanów stało się ostatnio głośno za sprawą ataku jednego z kibiców na sędziego podczas meczu. Klub spotkała dotkliwa kara. Niestety, ataki na sędziów przybierają w ostatnich latach na sile zwłaszcza na boiskach piłkarskich, także tych lokalnych.
2
Agresja wobec sędziów przybiera na sile. Petycja w tej sprawie trafiła do Senatu RP
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod koniec spotkania Unimetal Recycling MTS Chrzanów z AZS UJK Kielce, rozegranego 6 listopada w chrzanowskiej hali sportowej, kibic - mimo obecności ochroniarzy - wbiegł z trybun na parkiet i zamachnął się na sędziego. Ten się odsunął, ale agresywny widz zniszczył mu sprzęt, jaki miał w uchu, służący do komunikacji. Klub z Chrzanowa został dotkliwie ukarany, o czym piszemy TUTAJ.

W mediach światowych i ogólnopolskich co pewien czas pojawiają się doniesienia o brutalnych atakach na arbitrów, najczęściej piłkarskich. Agresorami są nie tylko kibice, ale również zawodnicy. Ataki na sędziów zdarzały się w ostatnich latach także na naszym terenie, o czym możecie przeczytać w najnowszym, 46. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

Na rosnącą agresję wobec sędziów zwraca uwagę Rafał Rostkowski, były międzynarodowy arbiter piłkarski.

"Takie przypadki jak pobicia, groźby karalne, znieważanie, zniesławianie, niszczenie mienia lub podobne incydenty zdarzają się dosłownie co tydzień w rozgrywkach różnych lig, zarówno centralnych, ogólnopolskich, jak i regionalnych lub lokalnych, w różnych częściach Polski" - czytamy w petycji, którą skierował niedawno do Senatu RP. Chodzi o zmianę przepisów i skuteczniejszą ochronę prawną dla sędziów sportowych, poprzez przyznanie im statusu funkcjonariusza publicznego.

Rafał Rostkowski zachęca wszystkich do przesłania poparcia dla petycji na adres: petycje@senat.gov.pl (wysyłając podpisany tekst o treści: "Popieram petycję numer PW10-01/21 Rafała Rostkowskiego w sprawie sędziów sportowych."

Petycję, która dostępna jest na stronie Rafała Rostkowskiego na Facebooku, można również wydrukować i podpisaną przesłać mailem lub tradycyjną pocztą na adres Senatu RP.

 

Przeczytaj również:

Firma z Krakowa zaprojektuje drugą obwodnicę w gminie Babice

Wieczysta Kraków i Podhale Nowy Targ wśród potencjalnych rywali MKS Trzebinia

Włamywacze i złodzieje grasowali w Trzebini i Libiążu. Wyrządzili straty na ponad 20.000 zł

Podejrzany pakunek w sądzie. Policja apeluje do kierowców

3 zgony z powodu COVID-19 minionej doby w powiecie chrzanowskim (RAPORT)

Oto najlepsi snajperzy po rundzie jesiennej. Lider zdobył 22 gole