Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Jest decyzja w sprawie rozgrywek piłkarskich w Małopolsce

09.04.2021 17:30 | 0 komentarzy | 2 255 odsłony | Michał Koryczan
Na wznowienie lig futbolowych w województwie będziemy musieli jeszcze poczekać, bo nie wszystkie kluby spełniają wymogi rozporządzenia Rady Ministrów.
0
Jest decyzja w sprawie rozgrywek piłkarskich w Małopolsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zostały ostatnio przedłużone do 18 kwietnia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, czyli lig zawodowych, zawodników pobierających stypendium sportowe oraz zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej.

Pojawiła się wprawdzie opcja wznowienia rozgrywek małopolskich czwartych lig oraz klas okręgowych. Aby tak się stało, wszystkie kluby musiałyby przedstawić oświadczenie, że jego zawodnicy pobierają stypendia sportowe i tym samym spełniają wymogi rozporządzenia.

W przypadku zachodniej grupy IV ligi, w której rywalizują m.in. MKS Trzebini i KS Chełmek, do MZPN wypłynęły oświadczenia 12 klubów, z czego jeden podał, że ma drużynę amatorską. 6 klubów nie przysłało żadnej informacji, co było jednoznaczne z niespełnianiem przez klub wymogów rozporządzenia.

Jeżeli chodzi o klasę okręgową, w której rywalizują drużyny z podokręgów piłkarskich Chrzanów, Oświęcim i Wadowice, w tym m.in. Nadwiślanin Gromiec, LKS Żarki, MKS Libiąż, Victoria 1918 Jaworzno, Zgoda Byczyna i LKS Gorzów, to również nie było jednomyślności w oświadczeniach klubów.

Jak informuje Lesław Głuch, sekretarz Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów, 7 klubów oświadczyło, że ma stypendia, natomiast 4, że nie. Pozostałe 6 natomiast nie przesłało informacji.

Do 18 kwietnia wszystkie rozgrywki seniorskie i młodzieżowe w całej Małopolsce pozostają więc zawieszone (w przypadku klas A i B zostało to ustalone już wcześniej).

Jak czytamy na stronie internetowej MZPN, priorytetem związku pozostaje rozegranie sezonu 2020/21 w pełnym kształcie.

Należy jednak brać pod uwagę, że po ewentualnym kolejnym przedłużeniu ograniczeń nie uda się tego dokonać i sezon może zostać zakończony bez rozegrania wszystkich kolejek.

Takie rozwiązanie traktowane jest jako ostateczność. Jednocześnie informujemy, że na mocy regulaminów związkowych wciąż obowiązującym terminem zakończenia sezonu ligowego pozostaje 30 czerwca.


Przeczytaj również

Sensacyjna uchwała. Mają przyznać stypendia piłkarzom grającym w czwartej lidze

Czy piłkarska IV liga i klasa okręgowa zostaną wznowione?

Kierowca najechał autem na przechodzącego mężczyznę

Wstrząs z kopalni Janina. Drzwi się pootwierały, a książki spadły z półki

Koronawirus. Rząd przedłuża lockdown

Wstrząsami z kopalni Janina ma się zająć specjalny zespół