Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sensacyjna uchwała. Mają przyznać stypendia piłkarzom grającym w czwartej lidze

08.04.2021 20:20 | 2 komentarze | 4 237 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:50

AKTUALIZACJA

Zarząd Klubu Sportowego Akademia Unia Tarnów postanowił ustanowić i finansować stypendia sportowe dla zawodników występujących w klubach obu grup małopolskiej Keeza IV ligi.
2
Sensacyjna uchwała. Mają przyznać stypendia piłkarzom grającym w czwartej lidze
Pojedynek w sparingu MKS Trzebinia - Lubań Maniowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Taką informację podała Unia Tarnów na swojej stronie internetowej. Jak czytamy w uchwale, klub przyznaje wszystkim piłkarzom zgłoszonym w systemie Extranet i uprawnionym do gry do dnia zamknięcia zimowego okienka transferowego w rozgrywkach IV ligi MZPN w rundzie wiosennej obecnego sezonu.

Przypomnijmy, że w zachodniej grupie małopolskiej czwartej ligi występuje m.in. MKS Trzebinia i KS Chełmek.

Stypendium w wysokości 500 zł dla każdego gracza miałoby zostać wypłacone jednorazowo, po spełnieniu łączni wszystkich warunków wymienionych w uchwale, której cała treść dostępna jest TUTAJ.

Jak podaje klub, wszystkie małopolskie drużyny czwartoligowej spełniają aktualnie warunki umożliwiające uczestnictwo w rozgrywkach określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przypomnijmy, że w związku z wprowadzonymi restrykcjami działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, czyli lig zawodowych, zawodników pobierających stypendium sportowe oraz zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej.

Niedawno MZPN podjął kroki mające na celu umożliwienie wznowienie od 10 kwietnia (sobota) rozgrywek piłkarskich czwartej ligi i klas okręgowych z tego województwa.

Warunkiem byłoby spełnienie wymogów dotyczących stypendiów. W związku z tym kluby IV ligi wschodniej i zachodniej oraz ośmiu klas okręgowych zobowiązane zostały do wysłania informacji wraz z oświadczeniem o spełnianiu wymogów rozporządzenia Rady Ministrów z 19 marca 2021 r., ewentualnie o odmowie przyznania stypendium.

Brak oświadczenia choćby jednego klubu nie pozwoliłby na wznowienie rozgrywek (w przypadku IV ligi obie grupy są traktowane wspólnie).

Jak powiedział rzecznik MZPN Jerzy Nagawiecki, część klubów czwartoligowych przysłała już informację, że ich zawodnicy nie otrzymują stypendiów i tym samym nie spełniają wymogów rozporządzenia. Więcej na ten temat TUTAJ.

Ostatecznie w przypadku zachodniej grupy IV ligi, do MZPN wypłynęły oświadczenia 12 klubów, z czego jeden podał, że ma drużynę amatorską. 6 klubów nie przysłało żadnej informacji.

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje więc, że rozgrywki seniorskie i młodzieżowe w całym województwie pozostają zawieszone do 18 kwietnia.

Jak czytamy na stronie internetowej MZPN, priorytetem związku pozostaje rozegranie sezonu 2020/21 w pełnym kształcie.

Należy jednak brać pod uwagę, że po ewentualnym kolejnym przedłużeniu restrykcji nie uda się tego dokonać i sezon może zostać zakończony bez rozegrania wszystkich kolejek.

Takie rozwiązanie traktowane jest jako ostateczność. Jednocześnie informujemy, że na mocy regulaminów związkowych wciąż obowiązującym terminem zakończenia sezonu ligowego pozostaje 30 czerwca.


Przeczytaj również

Czy piłkarska IV liga i klasa okręgowa zostaną wznowione?

Kierowca najechał autem na przechodzącego mężczyznę

Wstrząs z kopalni Janina. Drzwi się pootwierały, a książki spadły z półki

Koronawirus. Duży wzrost liczby zgonów w kraju i województwie (RAPORT - 7.04)

Koronawirus. Rząd przedłuża lockdown

Wstrząsami z kopalni Janina ma się zająć specjalny zespół