Piłkarze Żarek przegrali w sobotę czwarty mecz pod rząd. Tym razem ich pogromcą był rywal zza miedzy, który miał derby pod kontrolą.
PIŁKA NOŻNA
IV liga - grupa zachodnia
Sokół Kocmyrzów - MKS Trzebinia 2-4
Klasa okręgowa - Oświęcim
LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec 0-4 (0-2)
0-1 Mateusz Zejma (14), 0-2 Bartosz Palka (31), 0-3 Bartosz Palka (75), 0-4 Mateusz Likus (83)
Żarki: Kaniaburka - Szafran, Glistak (75. Mrozek), Saternus, Nędza (46. Piwowarski), Zając (46. Horawa), Jesionowski, Przebinda, Kurzak, Majka (85. Wiśniewski), Żegleń
Gromiec: Gielarowski - Nowicki, Zmarzły, Stefański, A. Szlęzak, Zajas, Waligóra, Zejma, Piegzik, Wierzbic (89. Ryska), Palka (85. J. Szlęzak)
Goście byli faworytami meczu z Żarkami przeżywającymi od początku sezonu dołek. I już do przerwy dwa razy pokonali golkipera miejscowych Wiktora Kaniaburkę. Najpierw do siatki trafił Mateusz Zejma, który znalazł się w sytuacji sam na sam po dograniu Kamila Piegzika. Podwyższył Bartosz Palka trafieniem głową po centrze z rogu. Po zmianie stron przez dłuższy czas oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć klarownej sytuacji. W 75. minucie w końcu strzał na bramkę oddali gospodarze. Jednak uderzenie Bartłomieja Kurzaka padło łupem Łukasza Gielarowskiego. Goście zaraz potem przeprowadzili szybki atak, sfinalizowany przez Bartosza Palkę. Wynik ustalił zmiennik Mateusz Likus ładnym strzałem głową.
- Byliśmy zespołem lepszym. Zagraliśmy na zero z tyłu, a sytuacji do strzelenia bramek mieliśmy jeszcze więcej. Cieszymy się z wygranej, bo derby rządza się swoimi prawami - skomentował Artur Szlęzak, grający trener Nadwiślanina.
Arka Babice - Brzezina Osiek 0-1
Garbarz Zembrzyce - UKS KS Chełmek 1-1
LKS Gorzów - Tempo Białka 1-2
Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - Zatorzanka Zator 4-0
Klasa A - Chrzanów
Start Kamień - Tecza Tenczynek 0-3
Wolanka Wola Filipowska - LKS Ciężkowianka Jaworzno 3-1
LKS Zgoda Byczyna - Błyskawica Myślachowice 3-0
MKS Alwernia - Wisła Jankowice 4-3
Fablok Chrzanów - Wisełka Rozkochów 7-0
Klasa B - Chrzanów
Korona Lgota - Ruch Młoszowa 4-1
Lew Olszyny - Tempo Płaza 6-0
Polonia Luszowice - LKS Ciężkowianka II Jaworzno 1-0
kibic9219:24, 24.08.2019
coś więcej o MKS?
Tadeusz M20:26, 24.08.2019
MKS GRA JUTRO
kibic20:51, 24.08.2019
Chyba Libiaz :D
MKS Fan14:01, 25.08.2019
Wreszcie dobry początek i po 25 minutach było pozamiatane. Ciekawe, czy pozmieniał trener w składzie? Od środy zaczynają się schody, gramy z mocniejszymi rywalami
KrzyśKibic16:10, 25.08.2019
Przełom się bardzo stara opisywać mecze MKS-u
TrzebinianinMKS17:27, 25.08.2019
Brawo drużyna. Dziewięć punktów na dwanaście możliwych w czterech meczach z beniaminkami (mimo wszystko różnego kalibru) przed sezonem brałbym w ciemno. Oby to był mecz na przełamanie. Świat na stronie internetowej klubu zatrzymał się na 17 lipca. Tutaj też sam wynik. Nigdzie nie ma informacji o składach. Pod tym względem zarząd nie robi nic. Brak choć jednej osoby, która by się tym zajęła. Zero szacunku dla kibiców. Nie każdy ma Facebooka.
kibic20:07, 25.08.2019
https://www.futmal.pl/news,48787.html
Prosze TrzebinianinMKS wszystko czego potrzebujesz do szczescia :)
kibic20:08, 25.08.2019
Przemysław Szabat odszedl z Polonii Warszawa to moze sprobujemy go sciagnac do Trzebini jako wychowanka z duzym doswiadczeniem? W wieku 33 lat juz pewnie wielkiej kariery na szczeblu centralnym nie zrobi a w MKSie by byl ogromnym wzmocnieniem i autorytetem dla mlodych. Przemek to kolega z boiska Macieja Budki z czasow juniorskich to moze trener mu tam szepnie slowko po starej znajomosci :)
TrzebinianinMKS20:47, 25.08.2019
Na pewno nie jako zawodnik. "Szabi" został dyrektorem akademii Polonii, więc ze stolicy prędko nie wyjedzie. W ogóle nie wiem czy w ostatnich latach interesował się losami MKS. Mimo wszystko fajnie, że go wywołałeś do tablicy. Ja jestem za żeby ściągnąć kogoś do Trzebini z "nazwiskiem", pod warunkiem, że nie będzie miał wygórowanych oczekiwań finansowych i znacząco wzmocni drużynę. Tak żeby ludzie dla niego przychodzili na stadion.
kibic21:02, 25.08.2019
A to nawet nie wiedzialem ze mu taka funkcje przypisali. Ostatnio rzucilo mi sie w oczy Jego zdjecie z meczu rezerw Legii Warszawa z Polonia i siedzial na trybunie za Papszunem z Rakowa:) a na stronie widnial jako ze odszedl z klubu to pomyslalem ze jest bezrobotny i bedzie chcial wrocic w rodzinne strony :) ale jak juz zlapal taka ciepla posadke to stolicy szybko nie opusci :)
MKS Fan06:51, 26.08.2019
To jak duże nazwisko, to tylko Mietek Agafon:) Patrzę na ten skład z meczu z Sokołem i w ogóle nie zagrał Kiczyński, a chyba nawet w 18tce nie było Jarosza, za to w pierwszym składzie JP7. Trener sporo miesza, a teraz Ochman i Stanio wracają do Trzebini i na pewno będą chcieli się pokazać.
TrzebinianinMKS09:07, 26.08.2019
My tego Kiczyńskiego chyba nie ściągaliśmy na ławkę, tylko w miejsce Kaliego? Najstarszy w drużynie siedzi na ławie? Wiślanie po spadku praktycznie mają ten sam skład. Doszedł Cabaj na bramkę. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek Jaśkowice wygrały przy K33. Mam nadzieję, że tak pozostanie, a Cabaj kilka razy wyciągnie piłkę z siatki, bo jak ostatnio u nas był to nie miał zbyt wiele pracy ;). Ale Stanek już chyba tam nie gra?
MKS Fan09:45, 26.08.2019
Chyba wrócił z wypożyczenia do Grabi Stanek. Za to Przemek Porębski odnalazł się w Orle Ryczów. Dodając do tego pozyskanie Wojcieszyńskiego, nie dziwi, że mają już tyle punktów z takim środkiem pola (a przecież są tam Drobniak i Para już).
Simon310111:18, 26.08.2019
Solidny mecz, ale nie ma co porownywac sokoła do wiślan... Byłem na meczu Pająk był jednym z najlepszych na boisku.
MKS Fan12:49, 26.08.2019
Napisz coś więcej o meczu proszę. Pająk grał za napastnikiem czy w środku pola?
Simon310113:13, 26.08.2019
Przewazalismy caly mecz. Dużo sytuacji, dopiero pod koniec meczu sokół miał tam sytuacje, ale to chyba wynikało już z pewności naszych, przy 4-0. Wyglądało tak jakbysmy już ich trochę zlekcewazyli.... niepotrzebnie. Pająk grał na środku pomocy. Dobra zmiana kurka i martyniaka.
TrzebinianinMKS16:03, 26.08.2019
Skoro tak to wygląda na to, że wciąż nie mamy wykreowanej jedenastki. To dobrze, że trener szuka, ale życzę mu żeby znalazł jak najszybciej optymalne zestawienie. Chciałoby się rzec, że niezły zjazd Porębskiego, ale Orzeł to ambitny i poukładany klub. Sam zawodnik zrobił błąd, że po świetnym sezonie u nas został w III lidze, a nie poszedł do II ligi lub wyżej.
tubylec16:55, 26.08.2019
Żarki - żenada- idźcie lepiej posprzątać las nad "zatopionym" w Ziajkach - będzie lepszy pożytek
Michał Koryczan16:57, 26.08.2019
Witam serdecznie. Od prezesa MKS, pana Jacka Pająka dowiedziałem się, że adres poprzedniej strony internetowej nie jest już aktualny. Klub ma nową witrynę pod adresem mkstrzebinia.pl. Co do Patryka Kiczyńskiego, to zmaga się on z urazem. Z tego powodu nie zagrał on w dwóch ostatnich meczach. Pozdrawiam serdecznie.
MKS Fan10:35, 28.08.2019
Witryna nowa, ale zawartość się specjalnie nie zmieniła, ciężko stamtąd na bieżąco wyciągnąć jakiekolwiek ciekawe informacje.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Człowieka z klasą trudno zdefiniować lecz łatwo zauważyć.
killuminati
03:06, 2025-07-04
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Pycha kroczy przed upadkiem.
Mama O.
23:06, 2025-07-03
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Jarosław i wszystko jasne
Znismaczona
22:47, 2025-07-03
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
G....burza o jakieś niuanse. Można "dotykać" tytuły i autorów w wyszukiwarce Prolib. Jeśli ktoś już musi mieć fizyczny kontakt z tysiącami pozycji , to polecić można księgarnie. 🤣
szpander
22:27, 2025-07-03