Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Skromne obchody Dnia Strażaka. Dwunastu awansowanych

04.05.2021 13:00 | 0 komentarzy | 2 387 odsłony | Marek Oratowski
Z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka dwunastu pracowników PSP z powiatu chrzanowskiego zostało awansowanych na wyższe stopnie.
0
Skromne obchody Dnia Strażaka. Dwunastu awansowanych
We wtorek w kościele św. Mikołaja w Chrzanowie strażacy uczestniczyli we mszy świętej, wypraszając wstawiennictwa swojego patrona św. Floriana, fot. KP PSP w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień Strażaka zwykle miał uroczystą oprawę. Jednak drugi rok z rzędu obchody są skromne. We wtorek w kościele św. Mikołaja w Chrzanowie strażacy uczestniczyli we mszy świętej. Została odprawiona w intencji pracowników i emerytów Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie, druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz członków ich rodzin.

W piątek 28 maja na placu wewnętrznym KP PSP w Chrzanowie ma się odbyć spotkanie z komendantem wojewódzkim oraz starostą. Wtedy zostaną wręczone awanse. Poznaliśmy już listę awansowanych.

Na stopień młodszego kapitana został awansowany asp. Zbigniew Głownia. Aspirantem sztabowym będzie odtąd st. asp. Tomasz Wolny. Z aspiranta na starszego aspiranta awansowano Andrzeja Ładochę. Do listy aspirantów dołączyli Łukasz Jaworek i Marceli Malczyk, dotychczasowi młodsi aspiranci.

Starszymi ogniomistrzami zostali ogniomistrzowie Andrzej Kołodziejczyk i Szczepan Żmudziński.
Z młodszych ogniomistrzów na ogniomistrzów zostali awansowani Piotr Mierniczek i Przemysław Ryba. Młodszymi ogniomistrzami zostali Maciej Liszka, Przemysław Marchaj i Tobiasz Staroń. Wcześniej służbę odbywali w stopniu starszych sekcyjnych.