Dziś po raz ostatni można oddać odpady do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Trzebini przy ul. Piłsudskiego. PW MIKI zrezygnowało z jego prowadzenia w tym miejscu.
To było do przewidzenia. Punkt działał od stycznia bez wymaganego zezwolenia starosty na gromadzenie odpadów i raczej nikłe były szanse na jego uzyskanie. Jak informowało "Przełom" Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI, nieuregulowany stan prawny nieruchomości, na której znajduje się wjazd na PSZOK w Trzebini, a także sprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego, stanowiły sporą przeszkodę w załatwieniu wymaganych formalności. Tymczasem PSZOK wzięła pod lupę chrzanowska prokuratura. 28 czerwca PW MIKI zrezygnowało z prowadzenia punktu przy ul. Piłsudskiego.
- Będziemy szukać nowego miejsa dla trzebińskiego PSZOK. Bierzemy pod uwagę kilka lokalizacji - zapowiada Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.
Do czasu uruchomienia PSZOK w nowym miejscu, mieszkańcy Trzebini mogą oddawać odpady w punktach w Chrzanowie i Libiążu.
Chrzanów, ul. Stara Huta 5:
poniedziałki godz. 6:00-12:00
czwartki godz. 13:00-19:00
soboty godz. 13:00-19:00
Libiąż, ul. Gromiecka (teren oczyszczalni ścieków):
poniedziałki godz. 13:00-19:00
środy godz. 8:00-14:00
soboty godz. 6:00-12:00
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Człowieka z klasą trudno zdefiniować lecz łatwo zauważyć.
killuminati
03:06, 2025-07-04
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Pycha kroczy przed upadkiem.
Mama O.
23:06, 2025-07-03
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
Jarosław i wszystko jasne
Znismaczona
22:47, 2025-07-03
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
G....burza o jakieś niuanse. Można "dotykać" tytuły i autorów w wyszukiwarce Prolib. Jeśli ktoś już musi mieć fizyczny kontakt z tysiącami pozycji , to polecić można księgarnie. 🤣
szpander
22:27, 2025-07-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz