Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Zwolnienie ze składek - w połowie miesiąca upływa ważny termin

13.01.2021 15:00 | 0 komentarzy | 789 odsłon | Tadeusz Jachnicki
Piątek (15 stycznia) to ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku.
0
Zwolnienie ze składek - w połowie miesiąca upływa ważny termin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku dla kolejnych przedsiębiorców. Są to hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.
Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku.

Wnioski o zwolnienie ze składek można było składać od 30 grudnia 2020 r., ale do 15 stycznia 2021 r. Można tego dokonać przez internet (na PUE ZUS).
Zwolnienie dotyczy także składek już opłaconych. Przedsiębiorca będzie mógł otrzymać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć ją na przyszłe składki.

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogli również ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski za pośrednictwem PUE ZUS można składać do końca stycznia.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.