Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Chrzanowianka wicemistrzynią Europy w kickboxingu

12.09.2023 16:55 | 0 komentarzy | 2 683 odsłony | Michał Papiernik

Wiktoria Ziober w Stambule wywalczyła srebrny medal w formule kick light oraz brązowy w pointfighting.

0
Chrzanowianka wicemistrzynią Europy w kickboxingu
Wiktoria Ziober na drugim miejscu podium, fot. CSE Sparta Kickboxing
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody odbyły się w tureckim Stambule.

Wiktoria na codzień jest zawodniczką klubu CSE Sparta Kickboxing. Ma na koncie między innymi brązowy medal mistrzostw świata w kickboxingu w formule kick light zdobyty we Włoszech.

- Mistrzostwa Europy to zawody, na które przyjeżdzają najlepsi zawodnicy z całego kontynentu, a także z Azerbejdżanu i Izraela. Przygotowywałam się do nich pod okiem, mojego klubowego trenera, Henryka Piwowara, uczestniczyłam też w zgrupowaniach kadry narodowej. Zawodniczki, z którymi miałam przyjemność awalczyć, były ciężkimi przeciwniczkami, tym bardziej cieszę się, że udało mi się powtórzyć i utrzymać tytuł wicemistrzyni Europy juniorek, a do tego dołożyć brązowy medal w formule pointfighting, który w tym roku zadebiutował na Igrzyskach Europejskich odbywających się w Krakowie - mówi Wiktoria Ziober

- Występ Wiktorii na Mistrzostwach Europy Juniorów w Turcji był rewelacyjny. W formule pointfighting była jedyną zawodniczką z kadry Polski, której udało się wywalczyć medal. Jest to bardzo trudna formuła i zdobycie go jest bardzo trudne - mówi trener Henryk Piwowar.