Zobaczcie, gdzie można spędzić wolny czas w najbliższych dniach w Chrzanowie, Trzebini, Libiążu i okolicach.
SOKÓŁ, Trzebinia, ul. Kościuszki 74, tel. 32 611 06 21
ALE KINO, Libiąż, ul. Górnicza 1, tel. 32 627 12 62
"Allelujah". Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena - 30 kwietnia godz. 16.00, Libiąskie Centrum Kultury.
Niezwykła muzyczna podróż opowiadająca historię kultowej ballady Leonarda Cohena. Ballada, którą dzieci doskonale znają ze "Shreka", wcześniej podzieliła los wielu niekwestionowanych arcydzieł świata: początkowo ją odrzucono, a teraz jest znana na całym świecie. Ten kinowy dokument muzyczny opowiada nie tylko historię samego Leonarda Cohena, kanadyjskiego poety i barda, ale przede wszystkim jego chyba najbardziej znanego utworu: "Hallelujah". W filmie pokazano niepublikowane dotąd materiały, w tym nagrania, wywiady, notatki, pamiętniki.
Występują: Leonard Cohen, Jeff Buckley, John Cale, Brandi Carlile, Eric Church, Judy Collins, Bob Dylan, Sharon Robinson, Rufus Wainwright. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).
ZNÓW NAM UBYŁO LAT - 14 kwietnia godz. 17.00, Libiąskie Centrum Kultury. Koncert w wykonaniu grupy Spotkanie Towarzyskie Odkopanej Piosenki.
Spotkanie Towarzyskie Odkopanej Piosenki czyli STOP to grupa miłośników i pasjonatów piosenki z Jaworzna i okolic. To doborowe bractwo muzyków i wokalistów, wprawdzie nie zawodowych, ale muzykalnych i dobrze brzmiących zaprezentuje największe szlagiery polskiej piosenki rozrywkowej.
PROVEN WAY - SMOOTH JAZZ - 15 kwietnia godz. 17.00 kawiarnia Nisza w Libiąskim Centrum Kultury.
CHRZANOWSKA LOKOMOTYWA ARTYSTYCZNA 2023 - 14-16 kwietnia - XVII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna. Po raz kolejny do Chrzanowa ściągną wokaliści, tancerze oraz zespoły za całej Polski.
Harmonogram festiwalu:
- 14 kwietnia /Festiwal Piosenki/ - sala teatralna MOKSiR (ul. Broniewskiego 4)
- 15 kwietnia /Festiwal Zespołów Tańca Nowoczesnego, Współczesnego i Street - Dance/ - hala widowiskowo-sportowa MOKSiR (ul. Kusocińskiego 2)
- 16 kwietnia /Festiwal Formacji Tańca Towarzyskiego i Cheerleaders/ - hala widowiskowo-sportowa MOKSiR (ul. Kusocińskiego 2)
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2023 - 21 kwietnia godz. 10.00, Libiąskie Centrum Kultury.
W programie m.in.: pokaz mody z recyklingu, warsztaty ekologiczne, warsztaty origami, eko gry i zabawy plenerowe oraz spotkanie z Kamilem Knapczykiem, który przemierzył Saharę rowerem (godz. 12.00).
FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ "BOGU DŹWIĘKI" IM. HELENKI KMIEĆ. Organizatorem festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Libiążu. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 30 kwietnia.
Nadesłane nagrania oceni Jury. Finaliści zaprezentują swoje talenty na scenie Libiąskiego Centrum Kultury 3 czerwca. Najlepsi zaprezentują się tydzień później na estradzie plenerowej rodzinnego pikniku przy parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu.
Szczegóły w Regulaminie dostępnym na stronie Facebook: Festiwal Piosenki Religijnej "BoguDźwięki".
TRZEBIŃSKI KLUB NUMIZMATYCZNY - spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich, którzy kolekcjonują monety lub zamierzają zacząć gromadzić tego typu zbiory.
WSZECHNICA CHRZANOWSKA - OPOWIEŚCI O TENCZYNIE - 14 kwietnia godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Wykład i spotkanie autorskie z Maciejem Stępowskim, autorem książki "Opowieści o Tenczynie" - publikacji pełnej legend, opowiadań i podań związanych z zamkiem Tenczyn w Rudnie.
JUBILEUSZ 10-LECIA STRONY CHRZANÓW- DAWNIEJ I DZIŚ - 15 kwietnia godz. 10.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Spotkanie integracyjne miłośników Chrzanowa. W programie m.in. prezentacja najpopularniejszych zdjęć i filmów.
ROWEREM PRZEZ SAHARĘ - 20 kwietnia godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, filia w Luszowicach. Spotkanie z globtroterem Kamilem Knapczykiem.
PEJZAŻ BEZ CIEBIE - SPOTKANIE POETYCKIE - 22 kwietnia godz. 16.00, klub Stara Kotłownia w Chrzanowie. MOKSiR oraz Grupa Twórcza Cumulus zapraszają na kolejne spotkanie poetycko-muzyczne. Tym razem chrzanowska publiczność będzie mogła zapoznać się z twórczością poetki Heleny Gleń. Podczas wieczorku zostaną zaprezentowane prace Zbigniewa Piergiesa.
JAK NAPISAĆ CV I PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ - 21 kwietnia godz. 10.00-12.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Bezpłatne warsztaty Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie organizowane w ramach Dnia Dobrych Uczynków "Po Sąsiedzku". Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawy sporządzenia życiorysu oraz przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, czyli umiejętności niezbędnych do ubiegania się o pracę.
TREŚĆ NAMALOWANA - wystawa Agnieszki Kopyć. Wernisaż połączony z koncertem pt. "Chwila z muzyką" - 21 kwietnia godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.
NAUKI DAWNE I NIEDAWNE - Dwór z Drogini, Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie. Wystaw prezentuje kolekcję historycznych przyrządów naukowych znajdującą się w Muzeum UJ Collegium Maius. Przestrzeń ekspozycji została podzielona na trzy części odpowiadające trzem dziedzinom nauki: fizyce, matematyce i astronomii. Wystawa zorganizowane we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Czynna do 10 czerwca.
KOBIETA CZY ANIOŁ, WCZORAJ I DZIŚ - wystawa Nadii Siemek, Galerii Sztuki Na Styku, MOKSiR w Chrzanowie.
Na wystawie znajdą się obrazy przestawiające przekrój twórczości artystki ukazujące anioły i kobiety, które są pełne ekspresyjnego wyrazu i koloru.
Wystawę będzie można oglądać do 5 maja. Galera Sztuki Na Styku czynna jest w dni robocze w godz. 8.00-20.00.
PERSPEKTYWA PTAKA - wystawa fotografii Marcina Ptaka, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Autor prac skupia swoją uwagę na portrecie, inspiracją i tematem jego zainteresowań jest człowiek. Wystaw czynna do 16 maja.
IMPRESJE: AKWARELA I AKRYL - wystawa prac Anny Filipowicz. Wernisaż : 12 kwietnia godz. 17.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Wystawa czynna do 31 maja.
LUMINESCENCJE - wystawa malarstwa Marty Kawiorskiej, Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach. Wystawa czynna do 23 kwietnia.
Marta Kawiorska skupia się na tworzeniu formy oczyszczonej, coraz bardziej odrealnionej i idealnej. Spośród wielu możliwości wybrała język abstrakcji, wierząc w siłę oddziaływania koloru i światła. Jest to typ abstrakcji na pograniczu aluzyjności, geometrii i op-artu. Punkt wyjścia stanowi zazwyczaj konkretny motyw zobaczony w rzeczywistości, ale tak przekształcony i przesublimowany, że nie sposób domyślić się prototypu.
USKRZYDLONE - wystawa fotografii Marty Pietrzyk, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Czynna do 29 kwietnia.
W Filharmonii Krakowskiej w ten weekend odbędą się koncerty inaugurujące VII edycję Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych "Duetissimo!". To największy i jedyny w tym formacie festiwal na świecie poświęcony pianistycznym duetom. Podczas koncertu otwierającego tegoroczną edycję wystąpią: Magdalena Lisak i Bartłomiej Kominek. Pianistom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Alexandra Humali. Program wieczoru wypełnią kompozycje z dorobku Debussy`ego, Poulenca i Berlioza.
Kiedy? Piątek 14 kwietnia, godz. 19.30/Sobota 15 kwietnia, godz. 18.00.
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie w ten weekend pokaże widzom trzy inscenizacje:
Kiedy? Duża Scena - piątek 14 kwietnia, godz. 18.00/Sobota 15 kwietnia, godz. 13.00 i 19.00/Niedziela 16 kwietnia, godz. 18.00.
Kiedy? Scena Dom Machin - czwartek 13 kwietnia, godz. 18.00.
Kiedy? Scena Dom Machin, sobota 15 kwietnia/niedziela 16 kwietnia, godz. 19.00.
Opera Krakowska przypomina baletową inscenizację na podstawie jednego z najpopularniejszych dzieł Ludomira Różyckiego. Prapremiera baśniowego baletu "Pan Twardowski" odbyła się ponad 100 lat temu w Teatrze Wielkim w Warszawie i od razu odniosła wielki sukces. Najnowsza krakowska wersja odbiega jednak od pierwowzoru. Twórczynię adaptacji - Violettę Suskę, bardziej intryguje wątek faustowski, zawarty w legendzie o Panu Twardowskim niż ten historyczny, zaś akcja inscenizacji rozgrywa się w realiach współczesności. Wśród solistów m.in. Dzmitry Prokharau, Yauheni Raukuts, Yauheni Yatskevich i Wioletta Maciejewska.
Kiedy? Piątek 14 kwietnia - godz. 11.00/Sobota 15 kwietnia - niedziela 16 kwietnia, godz. 18.30.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie bierze udział w X edycji corocznego projektu organizowanego przez Samorząd Studentów UJ. Celem wydarzenia pod hasłem Studencki Tydzień Sztuki jest zachęcenie studentów i studentek do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, w tym poznania dziedzictwa kulturalnego Krakowa oraz świadomego udziału w dyskusji o współczesnej sztuce. Od 13 do 27 kwietnia Muzeum zaprasza studentów na bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej za okazaniem legitymacji studenckiej, na hasło "Studencki Tydzień Sztuki".
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz