Zobaczcie, gdzie można spędzić wolny czas w najbliższych dniach w Chrzanowie, Trzebini, Libiążu i okolicach.
SOKÓŁ, Trzebinia, ul. Kościuszki 74, tel. 32 611 06 21
KINOBZIK
ALE KINO, Libiąż, ul. Górnicza 1, tel. 32 627 12 62
MARIAN PAWLIK QUARTET - 31 marca godz. 19.00, Dwór Zieleniewskich w Trzebini.
Koncert jazzowy. Zespół tworzą: Marian Pawlik - kontrabas, Bartek Noszka - saksofon, Kuba płużek - fortepian, Michał Heller - perkusja.
Marian Pawlik jest znany jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble. Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również wybitnym lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie. Bilety: 50 zł.
WSZECHNICA CHRZANOWSKA: ZABAWA TEKSTEM I SŁOWEM W EPITAFIACH NA KIERKOWIE - 24 marca godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Wykład wygłosi Wojciech Wyzina.
PRELEKCJE POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO ODDZIAŁ W CHRZANOWIE, sala konferencyjna MOKSiR w Chrzanowie - Wielka Korona Tatr - 29 marca godz. 17.30, prelegenci: Karolina Kopek i Dariusz Prażmowski.
DKK- DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI - 30 marca godz. 17.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. W programie dyskusja o książce Aleksandry Zbroi "Mireczek".
ANTYGONA - 27 marca godz. 16.00, Dom Kultury Sokół w Trzebini. Spektakl w wykonaniu: lokalnej Grupy Teatralnej Art Studio, Studia ProJazz art&edu, Studia Filmowego Short Film; reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Paterak.
LUMINESCENCJE - wystawa malarstwa Marty Kawiorskiej, Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach. Wystawa czynna do 23 kwietnia.
Marta Kawiorska skupia się na tworzeniu formy oczyszczonej, coraz bardziej odrealnionej i idealnej. Spośród wielu możliwości wybrała język abstrakcji, wierząc w siłę oddziaływania koloru i światła. Jest to typ abstrakcji na pograniczu aluzyjności, geometrii i op-artu. Punkt wyjścia stanowi zazwyczaj konkretny motyw zobaczony w rzeczywistości, ale tak przekształcony i przesublimowany, że nie sposób domyślić się prototypu. Na obecnej wystawie artystka po raz pierwszy odsłoni tajniki warsztatu i pokaże wybrane migawki fotograficzne, które zainspirowały ją do namalowania obrazów.
KOBIETA CZY ANIOŁ, WCZORAJ I DZIŚ - wystawa Nadii Siemek. Wernisaż: 31 marca godz. 18.30 w Galerii Sztuki Na Styku, MOKSiR w Chrzanowie.
Na wystawie znajdą się obrazy przestawiające przekrój twórczości artystki ukazujące anioły i kobiety, które są pełne ekspresyjnego wyrazu i koloru.
Wystawę będzie można oglądać do 5 maja. Galera Sztuki Na Styku czynna jest w dni robocze w godz. 8.00-20.00.
USKRZYDLONE - wystawa fotografii Marty Pietrzyk, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Czynna do 29 kwietnia.
XXIV WIOSENNY PRZEGLĄD SZTUKI W CHEŁMKU. Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Wydarzenie od ponad dwudziestu lat skupia miłośników sztuk plastycznych z terenu ziemi oświęcimskiej oraz ościennych powiatów. Coroczna wystawa malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, ceramiki, fotografiki i technik mieszanych ukazuje potencjał i dorobek środowiska. Jest też afirmacją twórczej postawy wobec rzeczywistości.
Termin nadsyłania prac: do 5 kwietnia 2023 roku. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia na: moksir.chelmek.pl.
Wernisaż: 14 kwietnia, godz. 18.00, Galeria Epicentrum w Chełmku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Agnieszki Chrzanowskiej. Uroczysty finisaż wystawy: 2 czerwca.
KONKURS POETYCKI "O HERB GRODU MIASTA CHRZANOWA". Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza do udziału w XXXVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Herb Grodu Miasta Chrzanowa".
Termin nadsyłania utworów mija 30 marca 2023 r. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas "Biesiady poetyckiej" połączonej z 40-leciem istnienia Grupy Twórczej Cumulus 20 maja w MOKSiR w Chrzanowie.
Niekwestionowany mistrz batuty - Antoni Wit, poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej podczas dwóch najbliższych koncertów oratoryjnych w Filharmonii. W programie przygotowanym przez maestra wraz z krakowskimi filharmonikami, znalazły się dzieła Johannesa Brahmsa i Aleksandra Skriabina. W partiach solowych wystąpią: Ewa Marciniec - alt oraz tenor Rafał Bartmiński.
Kiedy? Piątek 24 marca, godz. 19.30/Sobota 25 marca, godz. 18.00.
Maestro Antoni Wit będzie również specjalnym gościem kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Muzycznego, które odbędzie się przed sobotnim koncertem oratoryjnym, o godz. 16.30. Tym razem Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz zaprasza na rozmowę poświęconą twórczości Aleksandra Skriabina.
Do spędzenia sobotniego popołudnia pod znakiem muzyki klasycznej zachęca również Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Pod hasłem "Z klarnetem przez Europę" dla słuchaczy zagrają wykonawcy z krakowskiej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego: dr hab Barbara Borowicz-Sałdan, Kinga Patyk, Dmytro Pylypchak, Yuan Ruoxi, Yu Huijing, Dominika Stróżyk i Monika Popović.
Kiedy? Sobota 25 marca, godz. 17.30.
Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie w ten weekend przypomni widzom na Scenie MOS "Act of Killing", czyli teatralną adaptację słynnego, wielokrotnie nagradzanego, nominowanego do Oscara, filmu dokumentalnego Joshu`y Oppenheimera. Reżyserem spektaklu jest Jan Klata, a w roli głównej występuje Jan Peszek. Ponadto w obsadzie m.in. Tadeusz Zięba, Marcin Kalisz, Marcin Sianko i Tomasz Wysocki.
Piątek 24 marca - sobota 25 marca, godz. 19.00/Niedziela 26 marca, godz. 17.00.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Klub z PPN Chrzanów wycofał zespół z rozgrywek
W sezonie 2020/21 w klasie okręgowej rywalizowało 17 drużyn z trzech podokręgów w tym 7 z wadowickiego. Rok później na 16 zespołów były tylko 4 z wadowickiego i jeszcze w trakcie wycofał się jeden. Działacze z Wadowic postanowili działać i w przerwie między sezonami utworzyli dwie grupy A klasy tym samym powiększając sobie o jedno miejsce więcej przy awansach swoich zespołów i szansę dla dodatkowych dwóch w barażach. Efekt po obecnym sezonie jest taki jaki jest. Klub z Jaworzna musiał jeździć po 80 km i więcej na mecze np. do Suchej Beskidzkiej, Juszczyna czy Zawoi. Klasa okręgowa wadowicka, po tym sprytnym zabiegu stała się prawdziwą wadowicką. Udział klubów z PZPN Chrzanów i PPN Oświęcim w najbliżych sezonach w rozgrywkach tej klasy okręgowej będzie tylko takim abstrakcyjnym dodatkiem. W sumie i tak poziom jaki reprezentują te dwa podokręgi w A klasie, nie zasługuje na więcej przedstawicieli. W tegorocznych barażach mieliśmy tego znakomity przykład. Wicelider Tęcza Tenczynek został dosłownie upokorzony w meczu z Jałowcemw Stryszawie.
Kibic
04:27, 2025-07-01
Mieszkaniec: zróbmy parking na dawnym targowisku
Chcieliście chłopczyka w kiecce, pajaca w okularach, który niszczy wam miasteczko? To macie. Uśmiechajcie sie brygada, co tacy smutni jesteście, Pan trzyma odwrotnie transparent z napisem Robert Maciaszek.
Bążur
22:41, 2025-06-30
Mieszkaniec: zróbmy parking na dawnym targowisku
I to jest bardzo dobry pomsł tego Pana. Kamienice , apartamentowca,bloki mozna budować wszędzie nawet na obrzeżach miasta ale parkingu na obrzeżach sie zrobić nie da ! zrobić nawet płatny parking z biletami , szlabanami i miasto by zarabiało już zawsze na tym.
TexRexsasss
22:20, 2025-06-30
Kąpieliska u nas i u sąsiadów. Gdzie i za ile?
Polecam GLINIAK w Bolęcinie, wstęp i parking za darmo - bez łaski, bez dzikich tłumów i chamstwa
miramar
20:46, 2025-06-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz