Chodzi o dwa miejsca. Jedno na obwodnicy Babic, będącej częścią drogi wojewódzkiej 780, niedaleko za wjazdem na teren strefy ekonomicznej. Drugie w Jankowicach na drodze wojewódzkiej 781, nieopodal mostu na Wiśle.
W obu tych miejscach powstaną wyjazdy z terenu budowy obwodnicy Olszyn i Jankowic. W związku z tym od piątku, 28 marca w obu lokalizacjach (prezentujemy je poniżej) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.
Fot. Udostępnione przez Urząd Gminy w Babicach
Fot. Udostępnione przez Urząd Gminy w Babicach
Jak mówi zastępca wójta Babic Dawid Pierzchała, pas drogowy zostanie zwężony. Utrudnienia będą zwłaszcza wtedy, gdy na budowę będzie zwożony materiał. Niewykluczone więc, że miejscach gdzie powstaną wyjazdy z terenu budowy obwodnicy Olszyn i Jankowic, na pewien czas będzie wprowadzony ruch wahadłowy.
Mieszkańcy Olszyn i Jankowic dopominali się o budowę obwodnicy od lat. Obie miejscowości przecina droga wojewódzka 781. W ciągu doby przejeżdża nią co najmniej 10 tysięcy pojazdów. Nie tylko osobowych, ale i ciężarówek. Ludzie narzekają na korki i problemy z włączeniem się do ruchu.
[ZT]57732[/ZT]
Babicki samorząd złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji do Polskiego Ładu, obejmującego rozwój stref przemysłowych. Otrzymać ma 49,9 mln zł dotacji.
W przetargu na budowę nowej szosy najkorzystniejszą ofertę, wartą ponad 63 mln zł złożyła Eurovia Polska SA z Bielan Wrocławskich. Umowa została podpisana pod koniec zeszłego roku. Nowa szosa powinna być gotowa do marca 2027 roku.
Inwestycja obejmuje budowę 3,5-kilometrowej szosy, łączącej most na Wiśle w Jankowicach z oddaną do użytku w 2019 r. obwodnicą Babic, przy której znajduje się strefa ekonomiczna.
Zmarł były radny, sołtys, piłkarz i działacz sportowy
Nowy rozkład jazdy autobusów Chrzanów - Kraków. Co się zmieni?
OPS przenosi się w nowe miejsce
Cięcia w kulturze w gminie Babice. Brakuje pieniędzy na imprezy
0 0
2 lata na wybudowanie 3,5km drogi...??? No toż to ekspresowe wykonanie...
0 0
Pochwała za dobre mapy!
0 0
Powodzenia w trakcie realizacji inwestycji. Oby nie było żadnych niespodzianek opóźniających oddanie drogi do użytku.
A tymczasem w Libiążu, po przedwyborczym szumie związanym z planami budowy Drogi Współpracy Regionalnej, mającej odtworzyć dostęp do terenów inwestycyjnych pomiędzy Libiążem a Chełmkiem, obecnie zapadła cisza. Jaworzno swój odcinek do węzła w Jeleniu wybudowało bodaj ponad 10 lat temu. Odcinek oświęcimski z mostem przez Wisłę oddano w 2018 roku. Brak zaangażowania libiąskiego samorządu na rzecz wybudowania brakującego odcinka DWR jest widoczny. Udostępnienie terenów inwestycyjnych dałoby zatrudnienie na miejscu mieszkańcom gminy, a przedsięwzięcia inwestorów nie byłyby "wciskane" w tereny zamieszkania, jak to ma obecnie miejsce na Moczydle.