Droga o długości około 200 metrów biegnie równolegle do potoku Rudka i znajdującej się po drugiej stronie ul. Jana Pawła II. Prowadzi od szosy wojewódzkiej 780 do podstawówki w Kwaczale, a także w kierunku kościoła parafialnego.
- Na ulicy świętego Stanisława Kostki odbywa się duży ruch, między innymi w godzinach od 7:30 do 8, jak również popołudniu. Ponadto w pobliżu mamy piekarnię i sklep. Mieszkańcy robią zakupy, dzieci chodzą do szkoły – mówi sołtys Kwaczały Andrzej Jarczyk.
[ZT]56912[/ZT]
Burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila zapowiada wniosek o dofinansowanie z funduszy rządowych. Przy okazji modernizacji ul. św. Stanisława Kostki ma zostać wyremontowany mostek nad potokiem Rudka, stanowiący przejazd na ul. Jana Pawła II.
Inna inwestycja czekająca na realizację to zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu zielonego przy przedszkolu samorządowym i domu ludowym w Kwaczale. Mała architektura, ozdobne nasadzenia, oświetlenie i monitoring to ogólny zakres tego zadania. Projekt jest gotowy. Wcześniej trzeba jednak uporać się z odwodnieniem, jak również m.in. zamontować nową oczyszczalnię ścieków.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Szału nie ma z kanalizacją. Urząd proponuje 5 tysięcy
Pierwszy krok do budowy nowego dworca autobusowego w Chrzanowie
Unikatowe zdjęcia Wapienników w gminie Chrzanów
29.04.2025
ZATRUDNIĘ kierowcę kat. C i C+E 500-380-561
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Takich niebezpiecznych dróg jest bardzo dużo.