Robert Maciaszek zaprezentował w sobotę kandydatów do Rady Miejskiej w Chrzanowie, startujących z jego komitetu.
Urzędujący burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek już wcześniej zapowiedział, że będzie się starał o reelekcję. Jego kandydaturę poparły Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Lewica.
W sobotę, 24 lutego w samo południe zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej w Chrzanowie, startujących z jego komitetu.
W tym gronie nie brakuje doświadczonych samorządowców, jak również absolutnych debiutantów. Jest też kilka zaskoczeń.
Z listy KWW Burmistrza Roberta Maciaszka startuje chociażby Aleksandra Czucz, która w poprzednich wyborach kandydowała na burmistrza Chrzanowa, rywalizując m.in. z Robertem Maciaszkiem.
Z komitetu urzędującego burmistrza startuje obecny radny Roman Madejski, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Podczas sobotniej prezentacji Robert Maciaszek przedstawił priorytetowe sprawy do załatwienia w najbliższej kadencji. Wśród nich m.in. utworzenie Chrzanowskiej Strefy Inwestycyjnej przy autostradzie A4, budowę nowych mieszkań w Chrzanowie czy nasadzenie drzew w rejonie placu Tysiąclecia i pasażu za MOKSiR-em.
Okręg nr 1: Roman Madejski (obecny radny), Grzegorz Bartyzel (przedsiębiorca), Krystyna Raś (wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej), Borys Modrzejewski (działacz społeczny i samorządowy), Piotr Stach (były piłkarz, trener w AP 21 Chrzanów), Marta Dębska (główna księgowa w firmie transportowej), Natalia Jaśko (menadżerka w klubie fitness), Grzegorz Dańków (fizjoterapeuta)
Okręg nr 2: Małgorzata Dziuba (obecna radna, długoletnia dyrektorka SP nr 1 w Chrzanowie), Janusz Jedynak (obecny radny), Paweł Smółka (były piłkarz, prezes i trener AP 21 Chrzanów), Aleksandra Czucz (pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego), Paweł Romański (kierownik działu remontowego w PSM w Chrzanowie), Bożena Jopek (była wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół w Mętkowie), Marcin Dęsoł (prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów)
Okręg nr 3: Marian Sadzikowski (nauczyciel w SP nr 8 w Chrzanowie, trener i prezes klubu szachowego), Jolanta Sobczak (wychowawczyni klas sportowych w SP nr 8 w Chrzanowie), Joanna Połetek (dyrektorka zakładu produkcyjnego), Dawid Ciastoń (przedsiębiorca), Izabella Kowalska (księgowa), Krzysztof Tomaszewski (przewodniczący Rady Osiedla Stella), Agnieszka Maćkowiak (wieloletni pracownik ZLA w Chrzanowie)
Okręg nr 4: Marcin Krauz (obecny radny), Lucyna Korycińska (sołtyska Płazy), Bartłomiej Pająk (sołtys Luszowic), Katarzyna Zielińska (pracuje w firmie szkoleniowej), Jakub Bober (tłumacz, doktorant UKEN w Krakowie, członek rady sołeckiej w Źrebcach), Małgorzata Grzyb (sołtyska Okradziejówki)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Brawo za pomysł. Każdy pomysł zatrzymywania mieszkańców pożądany. Robert, jesteśmy z i za Tobą!
Endriu
17:10, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Poprosimy o zestawienie z każdej z gmin naszego powiatu, bo w małej Alwerni skala zdecydowania mniejsza niż w Trzebini i Chrzanowie, a ponoć jest tam co czytać
Jerry
17:09, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
Brawo pani burmistrz z Alwerni, pomoc takim chorym jak ja jest potrzebna. Ja jestem w Trzebini i burmistrz tego miasta wysłał na mnie urząd skarbowy a nie umorzył, Jestem teraz w koszmarnej sytuacji, bez wyjścia‼️‼️‼️
YuMi
16:44, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Wakacje marzeń za 10tys. to chyba w sosnowcu tylko 🤣🤣🤣
Skit
16:21, 2026-05-21
0 0
madejski byle do żłoba, na takich ludzi się nie głosuje bo co chwile kogoś zdradzają!!!!
0 0
Maciaszkowi daję czerwoną kartkę i mówię mu stanowcze NIE!!!
0 0
@Antypod, Kogo zdradził pan Madejski ? Nie pomawiaj, tylko podaj konkret !!!
0 0
Dla mnie również "czerwień". Tym razem nie oddam głosu na tego gościa.
0 0
Maciaszek to niebywały talent. Wpisał sobie na plakacie obok swojej nieogolonej facjaty 3 słowa, które nie mają nic z nim wspólnego.
Pracowity? - Jeszcze żaden burmistrz nie był tak leniwy, to już za Niechwieja się więcej działo, bo dokończyć projekty zainicjowane przez poprzednika to każdy potrafi.
Uczciwy? każdy kto z nim współpracował to wie, szczególnie radni.
Skuteczny? Tak skuteczny w dobieraniu się do kolejnych stanowisk. Patrz rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zabierzowie - zarobek za 2022 r. 20.400zł.
Ja bym wpisał 3 słowa, które go idealnie określają. karierowicz, narcyz, leniuszek.
0 0
Panie Maciaszek, proponuję pakować zabawki i już szukać sobie nowej roboty. Burmistrzem Chrzanowa drugi raz pan nie zostanie, zarządzanie gminą to nie to samo co prezentacja "osiągnięć" na facebooku, mieszkańcy już nie dadzą się nabrać na gładkie słówka.
0 0
@lll - idealnie napisane, w 100% się pod tymi słowami podpisuję. Dodam tylko, że w poprzednich wyborach też obiecywał utworzenie strefy inwestycyjnej przy autostradzie i budowę nowych mieszkań w Chrzanowie. Po 5 latach w Chrzanowie nie ma strefy i nie ma nowych mieszkań wybudowanych przez miasto. Dostał ponad rok kadencji w prezencie i tego nie wykorzystał. W czasach kiedy mieszkańcom wyłączał oświetlenie uliczne i ograniczał komunikację miejską przyznał sobie solidną podwyżkę wynagrodzenia. O tym nie zapominajmy. Ten gość udowodnił, że nie zasługuje na drugą szansę.
0 0
Wyraźnie mówiłem o tym podczas spotkania, wskazując również na manipulacje na etapie procedowania uchwały o przystąpieniu do zmian w studium. Zmiana miała dotyczyć wyłącznie ujawnienia złoża piasku - o czym na spotkaniu powiedział burmistrz.
Czy w "priorytetowych sprawach do załatwienia w najbliższej kadencji" Roberta Maciaszka nie ma tematu spalarni śmieci w Chrzanowie? Aktualnie burmistrz przedłużył o miesiąc termin wyłożenia i składania uwag do STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY CHRZANÓW (w tym dokumencie jest temat ew.zgody RM na lokalizację spalarni). Jak świetnie zauważył radny T.Brożek cyt."...Maciaszek się przestraszył i chowa NIEWYGODNY temat na czas kampanii - boi się porażki! Boi się, że ludzie przejrzą na oczy i nie zostanie wybrany on i jego kandydaci do rady ... Dlatego wydłużył o miesiąc wyłożenie i termin składania uwag! ". Link do tematu https://www.facebook.com/groups/3155185121380691/
0 0
Czy w "priorytetowych sprawach do załatwienia w najbliższej kadencji" Roberta Maciaszka nie ma tematu spalarni śmieci w Chrzanowie? Aktualnie burmistrz przedłużył o miesiąc termin wyłożenia i składania uwag do STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY CHRZANÓW (w tym dokumencie jest temat ew.zgody RM na lokalizację spalarni). Jak świetnie zauważył radny T.Brożek cyt."...Maciaszek się przestraszył i chowa NIEWYGODNY temat na czas kampanii - boi się porażki! Boi się, że ludzie przejrzą na oczy i nie zostanie wybrany on i jego kandydaci do rady ... Dlatego wydłużył o miesiąc wyłożenie i termin składania uwag! ". Link do tematu https://www.facebook.com/groups/3155185121380691/
0 0
Ostatni post ma właściwe brzmienie, w poprzednim na początku jest niepotrzebna wklejka.
0 0
Nie mam zamiaru głosować na Pana Maciaszka. Ten facet nie robi na mnie wrażenia swoimi czynami. Mota się i kręci. Temat spalarni, dzików, mieszkań (wogóle nie zostało załatwione). To jest dobry burmistrz dla gimnazjalistów - pokazać się w adidaskach na otwarciu połowy boiska. Taka kukiełka uśmiechająca się do zdjęć. Nie ma "jaj" aby zrobić coś dużego aby młodzi zjeżdżali się do Chrzanowa bo: jest dobra praca, dobra komunikacja, jest tanio, jest czysto, jest bezpiecznie. Zator, Oświęcim, Jaworzno wyprzedzają nas w rozwoju. Tam jest coraz większy interes, coraz więcej pieniędzy z podatków i żyje się tam lepiej. Robert to taki burmistrz od budowy muzeum dla geriawitów. Miasto za jego kadencji moim zdaniem nic się nie rozwinęło. Miasto śmierdzi biedą i molami w szafie. Widać to na ulicach, w centrum, na obrzeżach i wsiach przyległych do Chrzanowa. Doskonałą miarą kondycji miasta jest to czy ludzie do niego przyjeżdżają się osiedlać, czy z niego uciekają, oraz jaki jest stosunek wieku ludzi starszych do młodych. To akurat nie ciężko zauważyć. Położenie miasta przy autostradzie i linia kolejowa to dobry kąsek dla przemysłu lecz nadal nie wykorzystany przez kolejnego burmistrza. Chrzanów to taka stara stodoła która się chyli, dach się fałduje,zaczyna przeciekać, zarasta lecz brakuje gospodarza, dobrego gospodarza który zorganizuje środki aby się nie zawaliła i by robiła dobre wrażenie. Niech sobie tam wpisze w CV że był burmistrzem kilka lat, zadbał o niesamowity rozwój populacji dzików. Niestety ale w dzisiejszych czasach nie trzeba mieć skończonych miliona szkół i mówić tego co słuchacz chciałby usłyszeć.Nam potrzeba gospodarza z gospodarnością.
0 0
Robert to człowiek z KO. Już wiemy jak KO i ludzie Tuska traktują obywateli. Z gazem na rolników. Rządy Tuska już w kilka miesięcy zaczynają wychodzić ludziom bokiem.
0 0
@ Mieszkańcu czekam z niecierpliwością jacyż to "rolnicy" zostali potraktowani gazem i co się zadziało że poprzedni protest przebiegał spokojnie i doszło do normalnych rozmów, dialogu, uzgodnień a teraz latała kostka brukowa, znaki drogowe i inna infrastruktura drogowa.
No i warto też wspomnieć któż to zgotował Rolnikom taki las i innym jak to piszesz ludziom!
0 0
@Mieszkaniec jeszcze jedno. Policja poszukuje pokojowo i zgodnie z prawem protestujących "rolników". Muszą kilka ulic naprawić tzn, uzupełnić kostkę brukową. Jak byś któregoś "rolnika" rozpoznał to dzwoń: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Policja-poszukuje-protestujacych-Opublikowala-ich-zdjecia-8707677.html
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz