Uczestnicy inauguracyjnego spotkania kawiarenki społecznej (to nowa inicjatywa LCK sierowana do młodych) poznali plany dotyczące budowy skateparku i pumptracku. Ma powstać na osiedlu Flagówka, na działce między Parkiem Wodnym Libiąż a ciepłownią. Szczegóły przedstawił Paweł Morawiecki, kierownik wydziału inwestycji i gospodarki komunalnej urzędu miejskiego.
- Nawierzchnia skateparku będzie z betonu zacieranego na gładko. Ma być to obiekt modułowy. Na wyposażeniu będą takie urządzenia, jak roll in, bank ramp. schody, piramida, jumbox ze spinem, finbox, quarter pipe, wall, minirampa, grinbox i poręcz prosta. Urządzenia zostaną wykonane z wodoodpornej sklejki. Pumptrack ma mieć nawierzchnię żwirowo-piaskową i także zostanie wykonany w technologii modułowej. Podobnie jak ten w pobliskim Gorzowie. Może zostać w przyszłości rozbudowany. Będzie dostosowany do jazdy na rowerach górskich wyposażonych w amortyzatory, ale i użytkownicy innych rowerów i hulajnóg też mogą tam jeździć – powiedział.
Skatepark ma mieć wymiary 24 na 37 metrów. Koszt budowy to 2,2 miliona złotych. Na pumptrack trzeba będzie wydać 800 tysięcy złotych. W kwietniu gmina wystąpi o dofinansowanie do budowy skateparku do ministerstwa sportu i turystyki, za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego. Na razie nie ma programu na dofinansowanie pumptracku, ale gmina liczy, że się pojawi.
- Wolelibyśmy, żeby pumptrack był asfaltowy, bo będzie lepszy dla rowerów – zasugerował jeden z młodych uczestników. Usłyszał, że nawierzchnia asfaltowa ma dwie wady – jest dwa razy droższa i nie umożliwia rozbudowy obiektu.
- Jeśli będzie duże zainteresowanie, pumptrack będzie mógł być przeniesiony w inną część gminy, bo jest składany, a wybudujemy asfaltowy – dodał burmistrz Jacek Latko.
- W Oświęcimiu rampy są też drewniane i szybko się niszczą. W Chrzanowie są betonowe i dobrze byłoby, żeby i w Libiążu takie były – to propozycja innego z uczestników.
Młodzi zasugerowali też, aby obiekt został ogrodzony i wyposażony w kamery odstraszające wandali. Burmistrz uznał to za dobry pomysł. Urzędnicy rozważają też montaż lamp solarnych, by z urządzeń można było korzystać do godziny 22. Jeśli gmina dostanie dofinansowanie, nowy obiekt powstanie w przyszłym roku.
marny-ekonomista12:41, 07.04.2025
Bardzo dobrze, że te 2.2mln PLN nie zostaną przeznaczone na utworzenie infrastruktury i zbrojenie działek dla potencjalnych inwestorów, którzy dadzą pracę ludziom po zamknięciu Janiny w dalekiej przyszłości. Dobry ruch.
Czytelniczka12:46, 07.04.2025
I znowu wszystko na Flagówce! Ech.....
obywatel12:51, 07.04.2025
A w Libiążu ile jest schronów?
Miś 21:12, 07.04.2025
Najpotrzebniejsza inwestycja w gminie, tak jak ścianka wspinaczkowa.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
10.04.2025
ŁAZIENKI, gładzie, sufity podwieszane, Tel. 692-60...
0 0
Ale masz poczucie humoru. Jakie schrony? Strażacy sprawdzili piwnice w blokach i to wszystko 😅😅