Jak podaje Południowy Koncern Węglowy, który jest właścicielem między innymi libiąskiej kopalni, pracownicy Zakładu Górniczego Janina w Libiążu zapoczątkowali nową tradycję i po raz pierwszy na terenie zakładu stworzyli przepiękną szopkę bożonarodzeniową, pełną detali górniczych i serca.
- To wyjątkowe dzieło, które łączy tradycję, pasję i zaangażowanie całej załogi, wprowadzając nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Warto docenić ich ciężką pracę i kreatywność – czytamy na stronie Południowego Koncernu Węglowego na Facebooku.
Szopka bożonarodzeniowa stworzona przez pracowników ZG Janina. Fot. Udostępnione przez PKW SA
Spółka węglowa, która zatrudnia około 6300 osób, oprócz kopalni Janina skupia również dwa inne zakłady górnicze: ZG Sobieski w Jaworznie i ZG Brzeszcze.
Właśnie na terenie tej ostatniej kopalni od lat tworzona jest szopka bożonarodzeniowa. W tym roku stanęła w cechowni.
- Szopka odwzorowuje kopalniane wyrobisko, w którym znajduje się postać górnika, sekcje obudowy zmechanizowanej, kombajn ścianowy oraz przenośnik. Nie brakuje również węgla - symbolu ciężkiej pracy. Obok tego wyjątkowego wyrobiska znajduje się stajenka z postaciami Jezusa, Józefa i Maryi, przypominająca nam o prawdziwym duchu Świąt Bożego Narodzenia. We wnętrzu stajenki można dostrzec detale takie jak żłóbek, siano i zwierzęta, które dodają całości uroku. Szopka, obok której nie można przejść obojętnie cieszy oczy pracowników i wszystkich odwiedzających – podaje Południowy Koncern Węglowy.
Szopka w cechowni ZG Brzeszcze. Fot. Udostępnione przez PKW SA
Pożar domu w Chrzanowie. Zginęła jedna osoba
Grupa "Misterium" wrosła w tradycję Trzebini
Jesień w Trzebini na solidną czwórkę. Teraz czas na testy zimowe
Gdzie jest mój pociąg? Możesz sprawdzić na mapie
Rewolucja w transporcie publicznym w gminie Babice jeszcze nie teraz
mtch19:32, 26.12.2024
Szopka na ocieplenie wizerunku kopalni? Niech lepiej przestaną co chwilę trząść całą okolicą to ludzie będą mieć wesołe święta.
Użytkownik11:07, 27.12.2024
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Żarczan16:00, 27.12.2024
Proponuję Jaśkowi żeby sam się wyprowadził i zabrał ze sobą kopalnię Janina
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Atrakcje Parku Śląskiego czekają
Kto do tego hanyskiego gooowna jeździ? Molendowa?
Tak dla Polski
11:57, 2025-05-16
Najsilniejszy wstrząs z kopalni Janina w tym miesiącu
Nie kopalnię zamykać! Ukrócić bandyckie metody wydobycia: bo musi być szybko, dużo i tanio. No to na całego rozwalać! Raz a dobrze !(?)
desperat
11:38, 2025-05-16
Piłkarskie emocje w weekend. Kto z kim zagra?
Panie redaktorze, już kolejny artykuł, gdzie pomijana jest liga kobieca. Chciałem zauważyć, że dziewczyny z Pogorzanki na prawdę pokazują fajną grę. Przykre jest to, że lokalna gazeta w żaden sposób ich nie wspiera, choćby przez opublikowanie kiedy i gdzie zagrają. Polecam gorąco wybrać się na mecz naszych dziewczyn.
Kibicpogo
10:16, 2025-05-16
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
Codziennie na dworcu ZKKM w godz. 9:00 do 12: 00 stoi ok. 10 autobusów a prezes ZKKM podobno chce mieć nowy dworzec, aby mogła tam stać ich więcej! To jest parking a nie dworzec! Nie wiem, co robią kierowcy w czasie tego parkowania. Kto za to płaci?
Ola
08:12, 2025-05-16
1 3
To się przeprowadź, kopalnia była wcześniej
2 1
jasiek *%#)!& jesteś jak typowy kret.