Od kilku miesięcy na placu Mogielnickiego w Babicach trwa przebudowa części handlowej. Zobaczcie efekty dotychczasowych prac.
Prace rozpoczęły się w sierpnia tego roku. Na placu Mogielnickiego w Babicach w miejsce obiektów handlowych powstają nowe pawilony - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji. Wybudowana będzie też toaleta publiczna.Mury nowych obiektów zostały już postawione. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem dachów. Do końca tego roku wykonawca ma doprowadzić budynki do stanu surowego. Roboty wykończeniowe w środku będą prowadzone zimą.
Cała inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku. Prace na placu Mogielnickiego wykonuje zwycięzca przetargu firma Berny&Berny z Jankowic.
Całość prac ma kosztować 4,6 mln zł brutto. W ramach zeszłorocznej edycji Polskiego Ładu gmina ma otrzymać na ten cel 3,2 mln zł. Resztę dołoży z własnego budżetu.
Inwestycja obejmuje wyłącznie grunty należące do gminy Babice. W przypadku przebudowy dwóch budynków stojących na prywatnych działkach, pieniądze muszą wyłożyć ich właściciele. Obaj rozpoczęli już prace przy swoich obiektach.
Czytaj również
Lider chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej zagra w zimie 6 sparingów
Trwa przebudowa ostatnich dwóch wiaduktów kolejowych w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Uczennice z "ekonomika" powalczą o mistrzostwo Małopolski
Punkty paszportowe będą czynne w sobotę. Sprawdź gdzie i w jakich godzinach
::video{"type":"single","item":"7357"}

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Tak bawią się dorośli w Myślachowicach! Impreza przycią
Ludzie chca rozrywki . Nie tylko tyrac i oszczedzac.
Paul
17:36, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Absurd za absurdem. Libiąż słynny jest z tego. Mnóstwo utopionych pieniędzy, wątpliwej jakości inwestycje...ale sukcesy władz odpiane. Strach się bać...
Masza
15:47, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Nasuwa się pytanie, czy ktoś się temu dziwi? Przecież Libiąż słynie z absurdów. Nieudanych inwestycji jest po kokardy. Włodarze miasta za nic mają głos
Masza
15:44, 2026-05-22
Absurd wokół Dino w Libiążu
Faktycznie to jakiś dramat, ktoś stawia sklep, a nie doprowadza do przebudowy drogi, by można było sklep zaopatrzać. Chyba najpierw powinna być zmiana drogi, później stawiany sklep. Nasuwa się pytanie czy to samo czeka sklep Dino powstający na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Czy tam tir zmieści się i wjedzie, wyjedzie czy też będą problemy.
Nela
15:18, 2026-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz