Dyrektorka szkoły Agnieszka Siejka - Lasoń podpisała porozumienie o współpracy z dziekanem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej prof. Jerzym Składkiem. Uczniowie mają już za sobą udział w pierwszych zajęciach w Katedrze Pojazdów Samochodowych Wydziału Mechanicznego PK.
Porozumienie o współpracy zakłada między innymi:Dokument zakłada również możliwość uczestnictwa młodzieży w wybranych wykładach realizowanych w ramach kierunków prowadzonych na wydziale. Uczniowie będą mogli rozwijać swoją wiedzę na temat innowacji technicznych poprzez zwiedzanie laboratoriów wydziału, a także będą mieć możliwość nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami w zakresie praktyk i staży uczniowskich.
Ze strony szkoły współpracę koordynować będzie Zbigniew Maciuba, a ze strony Wydziału Mechanicznego Bogdan Szybiński, prof. PK.
Uczniowie klasy IV td - technik pojazdów samochodowych brali udział w zajęciach dydaktycznych w Katedrze Pojazdów Samochodowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Odbywały się one w laboratorium Tłokowych Silników Spalinowych.
Podczas zajęć dokonano pomiarów parametrów pracy silników spalinowych o zapłonie iskrowym i samoczynnym oraz wpływie tych parametrów na moc i moment obrotowy silnika. Silniki te były umieszczone na stanowiskach badawczych hamowni silnikowej laboratorium. Użyte do badań silniki są aktualnie produkowane i eksploatowane w samochodach marki Fiat i Volkswagen.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz