20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, czyli najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom.
Częśc placówek edukacyjnych włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jak na przykład uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edison w Trzebini. Na znak solidarności z wszystkimi dziećmi, w piątek 18 listopada, wszyscy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
Zajęcia dla uczniów o prawach dziecka prowadzone były przez psycholożkę Joannę Warywocką. Oparte są na materiałach dostępnych na stronie UNICEF. Stamdąd też dowiemy się, gdzie szukać pomocy, jeśli prawa dzieci są łamane.
Prawa dziecka, podobnie jak prawa człowieka, podzielone są według kategorii na prawa:
Źródło: gov.pl
Rozmowa z psycholożką Joanną Warywocką na temat praw dziecka będzie opublikowana w najbliższym środowym wydaniu gazety "Przełom".
Agnie08:38, 21.11.2022
Mieszkając w Krakowie miałam takich sąsiadów, którzy wyzywali swoich synków w niewyobrażalnie wulgarny sposób i przypuszczam, że również ich bili, ponieważ dzieci często płakały. Niestety nie zgłosiłam tego na policję, głównie dlatego że sama boję się takich mętów. Tamci się wyprowadzili, ja również, ale palące poczucie winy zostało.
Makariusz10:23, 21.11.2022
Zawsze można zgłosić anonimowo. Sumienie Cię teraz będzie gryzło.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Okładka książki w 100%- ntach trafiona. Ja bym jeszcze napisał w tytule : Ściskałam z czułością bambo bo myślałam że potrzebuje pomocy a jego kolega bimbo przyszedł w nocy i poczęstował mnie nożem.
Rob
08:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12