9 maja obchodzimy Dzień Europy. Szkoła po raz pierwszy połączyła organizowany do tej pory z tej okazji międzynarodowy dzień językowy z... kulinarnym.
W placówce od lat święto Europy łączone jest z obchodami Dnia Języków Obcych. Po pandemii grono nauczycieli wraz z uczniami zdecydowali o zorganizowaniu tego święta z pompą. W szkole jest więc 7 stoisk z różnych państw: Anglii, Austrii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Grecji, Ameryki, na których można kupić regionalne smakołyki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na szkolne cele, takie jak: naklejki na schody, gry korytarzowe, pomoce dydaktyczne.
- Zobaczymy, ile pieniędzy uda nam się zebrać, ale każda kwota szkole się przyda, a my łączymy przyjemne z pożytecznym - zauważa Anna Mendela, nauczycielka języka niemieckiego i jedna ze współorganizatorek akcji.
Języki obce to podstawa
Placówka co roku organizuje Dzień Europy i Dzień Języków Obcych, by pokazać dzieciom i młodzieży, że warto uczyć się języków obcych.
- Chcemy też podkreślić fakt, że pochodzimy z różnych państw i wiele nas dzieli, ale poznawanie tych różnic może być bardzo interesujące - mówi nauczycielka.
Wydarzeniu towarzyszą pogadanki na lekcjach na temat Europy, była także audycja poświęcona językom obcym, podczas której uczniowie czytali fragmenty obcojęzycznych tekstów, a także konkurs "Kaligramy" - w tym roku pod hasłem ekologicznym.
Stoiska obsługują uczniowie różnych klas z całej szkoły pod opieką nauczycieli: Kamili Kasickiej, Małgorzaty Sygnat, Agnieszki Rabskiej, Ewy Kozak, Katarzyny Kawali, Marty Zalewskiej, Joanny Wójcik i Anny Mendeli.
Wszystkie przekąski przygotowali uczniowie wraz z rodzicami oraz sponsorzy: Cukiernia Melba - na słodko oraz Bar Puchatek - pizze, które rozeszły się w mgnieniu oka. Organizatorzy już myślą o tym, by przeprowadzić podobną akcję, tym razem poświęconą kuchni polskiej.
anniaa15:31, 09.05.2022
Super szkola!! Kolejny raz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Solidex triumfuje w Porębie Wielkiej
Co ? Boli wielki Solidex ? A po drugie w innych zespołach też niengrali zawodnicy co pracują w firmach więc nie wiem w czym problem
Prawda
11:27, 2025-07-07
Z dachu na Hutniczej – spojrzenie w przeszłość
KGHM zbudował hutę w Legnicy i przestał do Trzebini sprzedawać odpady, z których Huta wytwarzała srebro. Srebro drogie było, ale się skończyło i pieniądze też.
Leszek Morawiecki
10:22, 2025-07-07
Spakuj plecak na kryzysową sytuację
A nie lepiej nie wtrącać się w nie swoje i nie dotyczące nas wojny? Na dodatek takie, w których nic nie skorzystamy i to bez względu na wynik tych wojen?
stary zgred
10:07, 2025-07-07
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
A czy to czasem nie jest tak, że odbiera się, wprowadza do sieci i za nią płaci, każdą ilość prądu jaką w danej chwili wytworzą wiatraki i panele, bez względu na to, czy ten prąd w sieci jest potrzebny czy nie?
stary zgred
10:04, 2025-07-07