To była niespodzianka dla kilkunastu uczniów trzebińskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy dziś żegnali rok szkolny 2020/2021. Sponsor - Górka Cement, ufundował stypendia dla najlepszych z nich.
Najwyższe stypendium otrzymała Weronika Gargas z I a. 3000 zł nagrody z pewnością przyda się jej na wakacje. Uczennica miała najwyższą średnią ocen w szkole - 5,49. Weronika jeszcze nie wie - jak przyznała w rozmowie z "Przełomem" - na co wyda te pieniądze. Ale już planuje swoją przyszłość. Wiąże ją z wojskiem, choć jest dopiero w pierwszej klasie LO.
11 kolejnych osób otrzymało po 500 złotych za swoje osiągnięcia - naukowe, ale też wojskowe i w zakresie wolontariatu czy sportu.
Na zakończeniu roku szkolnego nie zabrakło również nagród książkowych ufundowanych przez szkołę dla wyróżniających się uczniów.
Miłą chwilą było wręczenie wyzszych stopni kadeta. Otrzymali je ci uczniowie, którzy mieli średnią 5,0 z takich przedmiotów jak: etyka służb, edukacja wojskowa i wiedza o służbach mundurowych. W tej placówce kształci się bowiem wielu uczniów w klasach mundurowych. To jedyna w powiecie chrzanowskim szkoła, która ma certyfikat MON na realizację wojskowego programu edukacyjnego w szkole.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz