Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
Z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, do 25 marca (środa) zawieszone zostały zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
- poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych
- przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej
- szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich
- szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Uczniowie szkół średnich nie będą przychodzić do placówek już od czwartku (12 marca). W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również tych, realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu.
W przedszkolach i podstawówkach w czwartek i piątek nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawcze. Rodzice będą jednak mogli oddać dzieci w oba dni pod opiekę dyżurujących nauczycieli.
Od poniedziałku (16 marca) przedszkola i szkoły podstawowe będą już zamknięte dla uczniów. Nauczyciele pozostaną w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi będą pracować.
MEN sugeruje rodzicom, aby zachęcali dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Na platformie epodręczniki.pl udostępnione zostały materiały edukacyjne, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Resort przypomina, że rodzicom mającym dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS.
Ministerstwo apeluje do uczniów, aby unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
Przeczytaj także:
* Koronawirus. Wszystkie rozgrywki piłkarskie w regionie zostały zawieszone
Ruda2112:45, 12.03.2020
Proponuję zwiększyć patrole policji na ulicach, mimo wszystko "wolne od szkoly"nie obliguje młodych do panoszenia się i imprezowania w skupiskach. A z tego co widać za oknem młodzież oraz nastolatkowie korzystają z "wolnego"
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
OPINIA. Książki się nie tylko czyta, panie burmistrzu
pan burmistrz pokazał w końcu swoją prawdziwą twarz i prostactwo. Na takim stanowisku i takie zachowanie...żal...zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego nikt z obecnych nie zareagował: taki mobbing czy wszyscy doskonale wiedzą jak się włodarz Trzebini zachowuje i traktują to jako normę?
Kika
14:40, 2025-07-04
MKS Trzebinia bez trenera
Komentarz został usunięty z powodu odwalenia dziadówy.
Użytkownik.
10:58, 2025-07-04
MKS Trzebinia bez trenera
Czyli długi dynastii augustynków ciągną się nadal...
Lucek
10:57, 2025-07-04
Zajrzyjcie do nowego „Przełomu”!
Widać cenzura na portalu przełom ma się świetnie, żaden punkt regulaminu nie został przekroczony, ale niewygodna prawdą nie ma prawa tutaj istnieć
Szok
10:21, 2025-07-04