Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Koronawirus. Nieczynne będą szkoły, kina, domy kultury

11.03.2020 11:15 | 8 komentarzy | 8 453 odsłon | Marek Oratowski

Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych. Nieczynne będą w tym czasie także placówki kulturalne i kina.

8
Koronawirus. Nieczynne będą szkoły, kina, domy kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szkoły mają być zamknięte od poniedziałku przez dwa tygodnie. Z tym, że w czwartek i piątek nie będzie już zajęć edukacyjnych. Rodzice będą mogli jednak oddać dzieci w oba dni pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Decyzja rządu spowolnić rozprzestrzeniane się koronawirusa w kraju.
Wcześniej swoje szkoły zamknęli m.in. Czesi. U nas nieczynne będą też przedszkola, żłobki i kluby dziecięce.

- Prawdę mówiąc spodziewałam się takiej decyzji biorąc pod uwagę to, co się dzieje wokół. Przez dwa dni zapewnimy uczniom opiekę w placówce. Czekamy na decyzję burmistrza, co dalej zrobimy. Bo rodzi sie wiele pytań. Uczniowie będą mieli wolne, ale nie wiadomo, co w tym czasie będzie z nauczycielami oraz administracją i obsługą. Mam nadzieję, że po tych dwóch tygodniach wszystko wróci do normalności - komentuje Alina Bańkowska, dyrektor SP nr 4 w Libiążu.

Już dziś niektóre placówki podejmowały działania mające wyeliminować ryzyko wiekszych zgromadzeń. Na przykład w SP nr 1 w Chrzanowie odwołano - w porozumieniu z proboszczem - rekolekcje wielkopostne.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował także do pracodawców, by - tam gdzie to tylko możliwe  umożliwili pracownikom pracę zdalną.

 

Przeczytaj także:

* Koronawirus. Nie idź do przychodni. Najpierw zadzwoń

* Koronawirus. Narada w Trzebini z udziałem przedstawicieli szpitala (WIDEO)

* Starostwo chrzanowskie wskazało miejsce ewentualnej zbiorowej kwarantanny.