Docelowo nawet 120 osób ma szansę na pracę w firmie Variant S.A., która zamierza uruchomić w Trzebini swoje centrum dystrybucyjne.
Docelowo nawet 120 osób ma szansę na pracę w firmie Variant S.A., która zamierza uruchomić w Trzebini swoje centrum dystrybucyjne.
W lipcu ubiegłego roku spółka wykupiła od syndyka majątek upadłej Grevity. Z produkcją kosmetyków do samochodów zamierza ruszyć w kwietniu tego roku. W pierwszej kolejności potrzebni jej będą magazynierzy, pracownicy średniego nadzoru oraz produkcyjni, najlepiej z doświadczeniem w branży chemicznej.
- Nie oznacza to jednak, że od razu zatrudnimy ponad setkę osób. W tym roku przyjmiemy około 30 - 40. Kilku zaufanych ludzi oddelegujemy do Trzebini z naszej głównej siedziby w Krakowie. Kolejni będą przyjmowani sukcesywnie, w przeciągu najbliższych trzech, czterech lat - zapowiada Wiesław Cholewa, wiceprezes zarządu firmy Variant S.A.
Zainteresowani pracą swoje zgłoszenia powinni kierować drogą mailową, bądź pocztą, bezpośrednio do głównej siedziby firmy Variant S.A. w Krakowie. Szturm na trzebiński oddział nie jest wskazany. - Jesteśmy w kontakcie także z Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie. Szukając rąk do pracy z pewnością skorzystamy także z ich pomocy - zaznacza wiceprezes Cholewa.
Na terenie dawnej Grevity trwają prace adaptacyjne. Wiosną mają być gotowe dwie z trzech hal, gdzie mieścić się będą składy celne, centrum logistyczne, magazyny i pomieszczenia produkcyjne.
- Firma nie ruszyła jeszcze z produkcją, a już wielu ludziom dajemy pracę. Zatrudniamy kilku podwykonawców remontujących obiekty. Bywa, że na budowie pracuje prawie stu fachowców z różnych branż: instalatorzy, elektrycy, budowlańcy - zwraca uwagę przewodniczący Rady Nadzorczej Variant S.A., Franciszek Kołodziej.
Variant S.A. postanowił zainwestować w Trzebini głównie z uwagi na bliskości autostrady A-4, a także dwóch dużych aglomeracji - krakowskiej i katowickiej. Nie bez znaczenia był również fakt, iż na tym terenie wiele osób chętnie podejmie pracę za mniejsze pieniądze, niż na przykład w Krakowie.
- Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za terenem pod budowę centrum dystrybucyjnego naszej firmy. Analizując wszystkie za i przeciw, wybór padł na wystawione na sprzedaż nieruchomości upadłej Grevity w Trzebini - tłumaczy Wiesław Cholewa.
Variant zamierza zainwestować w Trzebini około 11 mln zł. Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na adaptację wysłużonych obiektów dawnej Grevity, a także zakup niezbędnego wyposażenia. Niemałą część przewidzianej na inwestycje kwoty firma musiała wyłożyć na wykup likwidowanego przedsiębiorstwa. Grevitę nabyła od syndyka w drodze przetargu za 1,75 mln zł.
Anna Jarguz
Z historii firmy Variant SA
Spółka Akcyjna Variant powstała 29 grudnia 1994 roku w wyniku przekształcenia spółki cywilnej Biuro Promocji Technicznej Variant, działającej na rynku od 1991 roku. Początkowo firma zajmowała się importem i dystrybucją obejm zaciskowych największego niemieckiego producenta systemów połączeń w Europie - firmy Norma Rasmussen GmbH.
W 1994 roku rozpoczęła działalność produkcyjną. Rok później zajęła się również dystrybucją kosmetyków samochodowych oraz produktów chemii motoryzacyjnej.
W 2001 roku Variant zdecydował się na stworzenie własnych marek towarowych z branży motoryzacyjnej - kosmetyków samochodowych, chemii motoryzacyjnej oraz klejów.
W 2002 roku firma otworzyła swoje magazyny w różnych regionach Polski, efektem czego było podniesienie jakości świadczonych usług i obsługi klientów, a w szczególności przyspieszenie realizacji zamówień i terminowości dostaw.
W 2003 roku spółka wdrożyła System Zarządzania Jakością i otrzymała certyfikat ISO 9001:2000. Rok później zdecydowała się na zmianę organizacyjną. Dokonała podziału pionu produkcji w Sławniowie koło Pilicy. Znaczną część produkcji metalowej odłączono, by następnie powołać odrębną spółkę z kapitałem zagranicznym - Norma Variant Sp. z o.o. Aktualnie główna siedziba firmy mieści się w Krakowie. Oprócz tego spółka ma swoje oddziały we Wrocławiu, Pilicy i Warszawie.
W lipcu minionego roku firma Variant S.A. weszła na giełdę.
"Przełom" nr 2/716 11.01.2006
Prawie pół tysiąca rowerzystów nad zalewem Chechło (WID
Bardzo sympatyczny ten pierwszy pan, który się wypowiadał. Dobrze mu z oczu patrzy i ten uśmiech... Fajnie, że mimo troszkę kapryśnej pogody udało się wszystkim szczęśliwie dotrzeć i co widać na zdjęciach mieli siłę uśmiechnąć się do obiektywu.
Mika
23:23, 2025-05-17
Chrzanów ma dwa parki dla psów
Ja tam przyprowadzam swojego 'Wyzla", cwaniak tylko mu suki w glowie, na dupie nie usiedzi
Jacek
23:16, 2025-05-17
Prezydent w Polsce nie rządzi!
Grażynko Śliwa ja zaglosuję na świątynię tępej propagandy lokalnej mafii PO czyli Przełom i na kapłanów służących w tej świątyni omyłkowo nazywanych dziennikarzami.
Nie dla UE
23:02, 2025-05-17
ZKKM Chrzanów. Lepszej komunikacji nie będzie
Czy to.prawda ze Dyszy zanim został usadowiony na stolcu prezesa przez lokalną mafię PO był prezesem stowarzyszenia busiarzy czyli potocznie mafii busiarskiej?
Nie dla UE
22:59, 2025-05-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz