Przyjdź w najbliższą sobotę, 21 marca, na Plac Tysiąclecia w Chrzanowie, oddaj elektrośmieci, a w zamian otrzymasz sadzonkę albo upominek!
Redakcja „Przełomu” zaprasza mieszkańców na akcję ekologiczno-edukacyjną pod hasłem „Wiosna dla Ziemi”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.
Akcją chcemy zachęcić mieszkańców do odpowiedzialnego postępowania z elektroodpadami oraz pokazać, że każdy z nas może realnie wpływać na środowisko.
Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mogli przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i oddać go do bezpiecznego przetworzenia. Jako symboliczne podziękowanie za udział w akcji otrzymają sadzonki rośliny lub drobny upominek (ilość sadzonek i upominków ograniczona).
Na Placu Tysiąclecia ustawimy kontener na elektroodpady. Zebrany sprzęt trafi następnie do zakładu przetwarzania firmy Biosystem, która podczas wydarzenia zapewni także specjalistyczny transport elektrośmieci.
Przy okazji będzie można posłuchać, co dzieje się ze zużytym sprzętem po przekazaniu go do recyklingu.
Firma Biosystem zaoferuje także pomoc osobom, które nie mają możliwości samodzielnego dostarczenia dużych urządzeń. Podczas akcji mogą złożyć zlecenie na bezpłatny odbiór dużego sprzętu z domu w późniejszym terminie.
Na Placu Tysiąclecia będzie też okazja, by wziąć udział w "Kole fortuny" - ekologicznej grze sprawdzającej wiedzę o prawidłowej segregacji odpadów, postępowaniu z elektroodpadami czy systemie kaucyjnym.
Na najmłodszych uczestników akcji czekają dodatkowe atrakcje, w tym dmuchańce, które ustawi Uniwersytet Małego Sportowca, kącik ze zwierzętami, w tym alpakami z Zagrody na Łąkach oraz zabawa z chustą łącząca sprawność manualną z wiedzą o środowisku przygotowana przez Biosystem.
Na placu pojawią się namioty partnerów wydarzenia z aktywnościami edukacyjnymi i informacyjnymi.
W jednym z nich swoją działalność zaprezentuje Orlen Południe, który pokaże mieszkańcom, jak funkcjonuje nowoczesny zakład rafineryjny i jak złożone procesy technologiczne tam zachodzą.
Podczas naszego pikniku na Placu Tysiąclecia nie zabraknie też food trucka!
Na wydarzenie zaprasza redakcja „Przełomu” wraz z partnerami: Województwem Małopolskim, Powiatem Chrzanowskim, Orlenem Południe, Biosystemem i firmą Unimetalrecycling


20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
Najpierw urzędnicy, potem PSZOK
trzeba szybko otworzyć bo butelkomaty to nie wypał, a tak to podstawią hasioka i gitara
kiki
21:19, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
W Libiążu nie było loterii. Cała pula poszła do biznesmena, który wygrał nową drogę do jego biznesu. Finito.
Rybka_z_Helu
19:59, 2026-05-21
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
11 6
Sprzet ma byc kompletny i ma dzialac.
6 2
A później pracownicy i kierowcy z biosystemu sprzedają to co się nadaje jeszcze do użytku na lewo
Pozostałe komentarze
2 0
Skoro ma być sprawny, to jutro idę do media expert , kupię lodówkę na raty i Wam przyniosę. Może być??
0 0
Upominek preliczek z przełomu i roślinkę mlecza pospolitego . 🤣
0 0
Moja tesciowa,,,gratis
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz