Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym kierować się przy wyborze sklepu ze zdrową żywnością?

12.05.2023 13:39 | 0 komentarzy | 637 odsłon | red

Materiał promocyjny

Czy zdrowa żywność zawsze jest zdrową żywnością? Choć to pytanie brzmi dość abstrakcyjnie, to odpowiedź nie zawsze jest taka oczywista. Prawda bowiem jest taka, że jabłko potraktowane pestycydami, czy innymi chemikaliami, już zdrowym nie jest. Dlatego znaczenie ma nie tylko to, co znajduje się na talerzu, ale również skąd pochodzi. Tu prym wiodą sklepy ze zdrową żywnością, które rekomendują, że oferowane towary są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze takiego sklepu?
0
Czym kierować się przy wyborze sklepu ze zdrową żywnością?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy opis produktu mówi zawsze prawdę?

W przypadku zdrowej żywności jest to rzeczywiście bardzo ważny aspekt, nie tylko ze względu na wysoką świadomość konsumentów, którzy chcą w codziennej diecie eliminować wszelkie szkodliwe substancje i produkty, ale przede wszystkim dlatego, że osoby cierpiące na alergie pokarmowe czy zmagające się z cukrzycą, muszą automatycznie eliminować poszczególne elementy z jadłospisu. Nie wystarczy więc informacja, że np. mus owocowy pochodzi z owoców, ale istotne jest, czy w środku znajduje się cukier lub substancje chemiczne.

Dobry sklep ze zdrową żywnością podaje pełny skład każdego produktu, dzięki czemu konsument może być pewien, iż dane powidła śliwkowe są przygotowane w 100% ze śliwek i nie zawierają regulatora kwasowości, kwasu cytrynowego czy karmelu amoniakalnego, który jest niczym innym jak syntetycznym brązowym barwnikiem spożywczym. W takim sklepie również mamy mogą dokonywać bezpiecznych zakupów. Każdy produkt jest dobrze opisany i nawet słodkie czy słone przekąski mają zwykle lepszy skład, pozbawiony wszelkich szkodliwych dla dziecka substancji - cukru, oleju palmowego czy pestycydów.

Szeroki wybór zdrowej żywności bezglutenowej

Dietetycy i diabetolodzy przekonują, że produkty bezglutenowe są idealne nie tylko dla osób nietolerujących glutenu. Takie produkty bez zawartości glutenu mogą zapewnić dłuższe życie i pozwalają lepiej dbać o swoją dietę. Dlatego dobry sklep ze zdrową żywnością będzie posiadać w swojej ofercie bogaty wybór takich produktów. Ważne jest jednak, by znaleźć tam nie tylko takie podstawowe produkty, jak mąka, makaron czy pieczywo, ale też przekąski czy nawet propozycje na obiad. Dzięki temu osoba, które jest uczulona na gluten czyli mieszaninę białek, powstających podczas mieszania śruty lub mąki z wodą, nie musi za każdym razem sprawdzać składu produktu, tylko wybrać z kategorii bezglutenowej sprawdzone i smaczne produkty.

To również dobry pomysł, by osoby, które zmagają się z celiakią, nie musiały rezygnować z wielu produktów. Wystarczy, że wybiorą sklep, który zaoferuje im rozwiązania na zdrowe i smaczne posiłki na cały dzień. W dobrym sklepie w wyrobach bezglutenowych można znaleźć między innymi budynie, czekolady białe, a nawet galaretki.

Warto dodać, że w dobrym sklepie ze zdrową żywnością można znaleźć „półkę" z produktami bez laktozy lub bez dodatku białego cukru, co jest kapitalną alternatywą dla osób lubiących słodycze. To najlepszy dowód na to, że w takim miejscu można znaleźć prawdziwe pyszności, ale bez grama szkodliwego cukru.

Zdrowo - czy zawsze znaczy drożej?

Porównując ofertę ekologicznej żywności z produktami dostępnymi w marketach spożywczych, zdecydowanie można odnieść takie wrażenie. Na przykład masło orzechowe w ekologicznym sklepie może być nawet trzy razy droższe. Istotny jest tu jednak skład, który w przypadku droższego produktu nie będzie zawierać ani soli, ani cukru czy tańszego zamiennika w postaci oleju palmowego, zawierającego sporo nasyconych kwasów tłuszczowych.

W niektórych sklepach można jednak wydać mniej, wybierając większą ilość sztuk. Nie oznacza to, że trzeba organizować zapasy na cały rok, np. w sklepie Batom.pl niższe ceny oferowane są już przy zakupie minimum trzech sztuk. Można więc uzyskać rabat, a przy okazji zaopatrzyć się na dłuższy czas w zdrowe produkty.

Warto też pamiętać, że to od odpowiedniej diety zależy stan zdrowia w najbliższej, ale i w tej dalszej perspektywie. Niezdrowe produkty to zawsze większe ryzyko chorób nowotworowych, demencji starczej i Alzheimera. Dlatego eksperci od zdrowego trybu życia podkreślają, że im zdrowsza dieta na talerzu, tym dłuższe życie i to bez ryzyka poważnych chorób.


Materiał promocyjny