Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Medale odlewanie i pinsy – wyjątkowe wyróżnienia na zamówienie

17.09.2021 10:10 | 0 komentarzy | 1 732 odsłona | red

Materiał promocyjny

Istnieje wiele różnych rodzai metod produkcji medali okolicznościowych i pinsów. Między innymi stosuje się technikę odlewnictwa. Na czym ona polega i w jaki sposób można wykorzystywać medale i pinsy?
0
Medale odlewanie i pinsy – wyjątkowe wyróżnienia na zamówienie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Technika odlewnictwa

Odlewnictwo czy też technika odlewnicza jest metodą produkcji przedmiotów poprzez wypełnienie wcześniej przygotowanej formy ciekłym metalem. Otrzymane w ten sposób elementy są nazywane odlewami.

Już w XV wieku we Włoszech rozpoczęto produkcję medali poprzez ich odlewanie z wykorzystaniem odpowiednich form. Medalierstwo ma więc już wieloletnią tradycję. W Polsce pierwszy medal został odlany w 1508 roku. Miał on upamiętniać pobyt Władysława II Jagiellończyka w stolicy księstwa kościelnego w Nysie. Medal został wykonany przez nieznanego artystę, na polecenie biskupa wrocławskiego Jana Turzona.

Pomimo rozwoju technologii, wielu producentów nadal wytwarza medale w tradycyjny sposób, czyli z wykorzystaniem medalierstwa i techniki odlewania. Medale odlewane mogą być małym dziełem sztuki. Wszystko zależy od indywidualnego projektu oraz od tego, czy zostaną one wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. W odlewni stawia się na wysoką jakość produkcji i idealne odwzorowanie projektu.

Jak wykorzystywane mogą być medale?

Od wielu wieków na ziemiach polskich były odlewane medale, z różnych okazji. Wyraźnie widoczne jest to, że mają one wymiar pamiątkowy, prestiżowy, a niekoniecznie tylko sportowy. Dlatego i obecnie medali odlewanych na zamówienie można używać jako wyróżnień dla osób, które się czymś wsławiły.

Medale okolicznościowe, pamiątkowe mogą towarzyszyć imprezom sportowym i artystycznym, obchodom ważnych, historycznych rocznic na szczeblu krajowym i regionalnym. Mogą być wręczane najlepszym pracownikom samorządowym, urzędnikom i zatrudnionym w sektorze prywatnym. Słowem, jest bardzo wiele sytuacji, w których można zastosować tak prestiżowe wyróżnienia, jakim są medale odlewane.

Co oprócz medali?

Medale na zamówienie to z pewnością cenne pamiątki dla każdego, kto je otrzymuje. Jednak na specjalnych okazjach tylko nieliczni je dostają. Są one wyjątkową nagrodą. Nie jest jednak powiedziane, że inni uczestnicy tych samych wydarzeń nie mogą otrzymać mniejszej wersji medalu, za jaką można uznać pinsy – przypinki metalowe do ubrań.

Można je wpinać do odzieży, ale nie tylko. Idealnie nadają się one jako dodatek do czapek, kapeluszy czy toreb i torebek. Drobna ozdoba, jaką w istocie są wpinki, początkowo miała charakter odznaczenia wojskowego czy zaakcentowania politycznego poparcia. Obecnie jednak pinsy wykorzystywane są powszechnie, także dla zwiększenia prestiżu wydarzenia czy rozpoznawalności marki przedsiębiorstwa. Dobrze sprawdzają się w roli drobnych pamiątek dla uczestników konferencji, uroczystości, gali i konkursów czy obchodów ważnych wydarzeń.

Materiał promocyjny