Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dlaczego warto kupić waporyzator do leczenia medyczną marihuaną?

25.03.2021 15:32 | 0 komentarzy | 559 odsłon | red

Materiał promocyjny

W ostatnich latach wielu pacjentów korzystających z konopnej terapii rezygnuje z tradycyjnej metody przyjmowania kannabinoidów. Zamiast palić marihuanę, coraz częściej postanawiają kupić waporyzator do suszu. Co stoi za wzrostem popularności tego typu urządzeń? Czy inhalowanie THC rzeczywiście daje lepsze rezultaty? Przyjrzyjmy się bliżej nowoczesnej metodzie konsumowania leczniczych konopi.
0
Dlaczego warto kupić waporyzator do leczenia medyczną marihuaną?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co to jest waporyzator do suszu?

Waporyzator jest urządzeniem, które umożliwia inhalowanie aktywnych składników zawartych w roślinnym suszu. To sprzęt, najczęściej elektroniczny, który podgrzewa mieszankę ziołową do odpowiedniego poziomu, nieprzekraczającego temperatury zapłonu stosowanych ziół. Inicjuje to uwalnianie pozbawionej dymu pary. Powstające w ten sposób opary nie są aerozolem, dlatego nie należy mylić vaporizera z elektronicznym papierosem.

Na czym polega przewaga waporyzacji nad paleniem?

Ideą przyświecającą producentom pierwszych vaporizerów było przyjmowanie kannabinoidów nieszkodliwą metodą wziewną. Główną zaletą posiadania takiego sprzętu jest możliwość wdychania vaporu, czyli pary pozbawionej szkodliwych substancji smolistych. Ponieważ waporyzacja skuteczniej wydobywa lecznicze składniki roślinne, kupno waporyzatora do medycznej marihuany pozwala lepiej wykorzystać leczniczy susz. Dodatkowo, wytwarzane opary mają przyjemną, naturalną woń, więc nie są uciążliwe dla osób przebywających w najbliższym otoczeniu.

Co zyskam kupując waporyzator?

Zakup bezpiecznego sprzętu do waporyzacji wiąże się z wydatkiem nie mniejszym, niż 300 złotych. Istnieją też atestowane urządzenia medyczne przeznaczone do konopnych inhalacji, które kosztują nawet kilkukrotnie więcej. Nasuwa się pytanie, czy warto kupić waporyzator do marihuany medycznej. Jakie realne korzyści odniosę, zamawiając taki sprzęt?

Waporyzowanie jest zdrowsze, niż palenie suszu

Największą zaletą tego procesu jest możliwość uniknięcia negatywnych skutków palenia. Inhalowanie vaporu pozwala przyjmować kannabinoidy wziewnie, bez wdychania rakotwórczych substancji obecnych w dymie. Istotną kwestią jest też temperatura oparów. Jest ona dużo niższa, niż ta, która generowana jest w procesie spalania. Dzięki temu można być spokojnym o bezpieczeństwo dróg oddechowych. Inwestując w bezpieczny sprzęt, dbamy o własne zdrowie.

Wysoka wydajność procesu

Efektywność procesu waporyzacji jest istotną zaletą. Korzystając z kupionego waporyzatora mamy możliwość dokładniej wkorzystać wapowane zioła. Podczas eksperymentu przeprowadzonego przez pracowników Uniwersytetu Medycznego Johna Hopkinsa (Maryland, USA) odkryto, że w krwi osób przyjmujących kannabinoidy metodą waporyzacji, zawartość THC była aż o 40% wyższa, niż u uczestników badania, którzy palili takie same porcje marihuany.

Kupno waporyzatora podnosi poziom dyskrecji

Zapach palonej marihuany jest bardzo charakterystyczny. Przyciąga uwagę, dlatego pacjenci konsumujący lecznicze konopie w tradycyjny sposób są bardziej narażeni na policyjne kontrole oraz podejrzliwe spojrzenia otaczających osób. Konopna mgiełka uwalniana z suszu przez vaporizery ma mniej intensywny aromat. Szybko wietrzeje z pomieszczeń, a na świeżym powietrzu nie można jej wyczuć z odległości kilku metrów. Nie pozostawia też zapachu na ubraniach i skórze.

Czy zakup waporyzatora się opłaca?

Ceny terapii medyczną marihuaną mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeden gram leczniczego suszu kosztuje około 70 złotych, dlatego długotrwałe leczenie jest niemałym wydatkiem. Zakup waporyzatora pozwoli osiągnąć terapeutyczne efekty z mniejszych porcji, istotnie obniżając koszty leczenia. Powszechnie uważa się, że korzystanie z takich urządzeń redukuje zużycie materiału roślinnego aż o 30%. Dlatego inwestycja w taki sprzęt jest zasadna i z pewnością zwróci się w długofalowej perspektywie.

Gdzie kupić waporyzator do suszu marihuany medycznej?

Urządzenia do waporyzacji dostępne są w większości sklepów konopnych. Jednak w takich miejscach wybór jest często ograniczony do kilku podstawowych modeli. Dlatego warto kupować waporyzatory w specjalistycznych sklepach internetowych. Dobrym przykładem jest vaporroom.pl, gdzie oferowane są różne rodzaje urządzeń, a obsługa chętnie pomaga klientom w doborze odpowiedniego modelu. Zamawiając w takim miejscu zyskasz pewność, że wchodzisz w posiadanie nowego, oryginalnego sprzętu, który zapewni Ci bezpieczną inhalację.

Materiał promocyjny