Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak ubezpieczyć samochód marki Kia za mniej niż 400 zł?

08.11.2020 18:16 | 0 komentarzy | 1 427 odsłona | red

Materiał promocyjny

Zastanawiasz się nad kupnem Kii, ale obawiasz się wysokich cen ubezpieczenia OC? Nie musisz się martwić! Samochody tego koreańskiego koncernu ubezpieczysz wyjątkowo tanio. Czy to stały trend? Za ile można znaleźć najtańsze OC dla Kii? Jak wyglądają te ceny na tle innych marek? Przekonajmy się!
0
Jak ubezpieczyć samochód marki Kia za mniej niż 400 zł?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samochody marki Kia szturmem zdobyły popularność w Polsce. W sierpniu to właśnie auta koreańskiego producenta zajęły czwarte miejsce w rankingu najczęściej rejestrowanych samochodów. Dużą popularnością cieszą się zarówno małe modele jak Kia Picanto oraz duże SUV-y, takie jak Kia Sorento. Pozostaje zadać sobie pytanie – ile kosztuje ubezpieczenie samochodu marki Kia?

Kia w top 5 najtańszych azjatyckich marek

Samochody marki Kia stanowią kompromis między ceną, osiągami i wyposażeniem. To właśnie ten balans pozwolił im na uzyskanie dużej popularności. Co ważne, również utrzymanie aut pochodzących z Korei Południowej jest tanie. Zobaczmy, ile trzeba zapłacić za ich ubezpieczenie OC.

Top 5 najtańszych azjatyckich marek – średnia cena OC w sierpniu 2020 roku:

  • SsangYong – 638 zł,
  • Suzuki – 644 zł,
  • Kia – 677 zł,
  • Daihatsu – 715 zł,
  • Toyota – 722 zł.

Średnia cena ubezpieczenia OC samochód Kia to 677 zł, co pozwoliło jej na zajęcie 3 miejsca wśród najtańszych azjatyckich marek. W porównaniu z tymi najdroższymi, czyli Lexusami (1019 zł) czy Infiniti (921 zł), polisę dla Kii można kupić naprawdę tanio.

W tym miejscu warto dokonać jeszcze jednego porównania. Średnia cena ubezpieczenia OC w sierpniu wyniosła 827 zł, co oznacza, że samochód marki Kia można było ubezpieczyć aż o 150 zł taniej od średniej!

OC na samochody Kia – skąd tak niskie ceny?

Każdy właściciel samochodu musi go ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej. Co jednak sprawia, że polisy na niektóre marki aut są niskie i wynoszą niewiele ponad 600 zł, a za inne trzeba zapłacić 800 zł czy 1000 zł?

Ubezpieczyciele podczas kalkulacji składek zwracają uwagę na trzy grupy czynników. Pierwszą są związane z kierowcą. Zaliczamy do nich na przykład jego wiek i miejsce zamieszkania. Drugimi są parametry samochodu, czyli pojemność silnika, a także marka auta. Dla firm ubezpieczeniowych ważny jest także sposób użytkowania pojazdu, w tym szacowany przebieg i używanie auta przez młodszych kierowców – wymienia Tomasz Sowa redaktor z mubi.pl

Skąd więc niskie ceny OC dla samochodów Kia? Popularne modele tej marki, takie jak Picanto czy Rio mają silniki o niewielkiej pojemności. To przekłada się na szansę znalezienia tańszego OC. Dodatkowo auta Kia wybierane są głównie przez bardzo doświadczonych kierowców, którzy mają wypracowane zniżki. Starsi kierowcy częściej jeżdżą bezpiecznie i powodują mniej wypadków – wskazują na to statystyki policji!

Powyższe założenia widać po liście najtańszych ubezpieczeń OC znalezionych w sierpniu przez kierowców na Mubi. 67-letni rekordzista znalazł polisę za 310 zł na Kię Picanto z silnikiem 998 cm³. Również 60-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna trafili na OC za 348 zł na swoje Kie Picanto!

Czy tylko ten najmniejszy model proponowany przez koreańskiego producenta można było ubezpieczyć tak tanio? Okazuje się, że nie. Również na modele o większych silnikach kierowcy znajdowali bardzo korzystne polisy. Kię Rio można było ubezpieczyć już od 350 zł, Vengę od 352 zł, a popularnego Cee’da od 354 zł!

Ktoś zapyta – a co z większymi modelami? Najtańsze OC na Optimę znalazł kierowca za 435 zł, na Sorento za 446 zł, a na sportową Kię Stinger za 450 zł! Warto jeszcze dodać, że w 2020 roku średnia cena OC na samochody Kia nie przekroczyła 700 zł – w styczniu wyniosła ona 653 zł, w marcu 680 zł, Maju 667 zł, a lipcu 684 zł.

Oczywiście kierowcy, którzy znaleźli tak tanie ubezpieczenie OC, mieli wypracowane zniżki ubezpieczeniowe. Dodatkowo czynniki, na podstawie których wylicza się wysokość składki, działały na ich korzyść.

Jak można zwiększyć szansę na tańsze OC?

Ubezpieczenie OC w bardzo korzystnej cenie jest możliwe dla kierowców, którzy mają wypracowane zniżki. Jednak każdemu może przydarzyć się chwila nieuwagi lub nerwowy dzień z brakiem koncentracji, która skutkuje spowodowaniem kolizji drogowej. Czy kierowcy mogą się jakoś zabezpieczyć, by w razie takiego zdarzenia nie stracić od razu wypracowanych przez lata zniżek?

Tak, istnieje taka możliwość. Ubezpieczyciele oferują swoim klientom wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zniżek. W razie spowodowania szkody, zniżki nie zmienią się i pozostaną na takim samym poziomie.

Szczegółowe wyjaśnienie tego przydatnego zagadnienia znajdziesz na stronie https://mubi.pl/poradniki/ochrona-znizek-jak-dziala-i-czy-warto-miec/. Warto jednak pamiętać, że nie każdy kierowca będzie mógł skorzystać z opcji ubezpieczenia zniżek. Aby było to możliwe, kierowca zazwyczaj musi mieć udowodnione co najmniej 3 lata bezszkodowej jazdy.

Materiał promocyjny