Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wybieramy uchwyt na telefon do samochodu

07.10.2019 14:22 | 0 komentarzy | 1 611 odsłona | red

Materiał promocyjny

Jednym z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów samochodowych przez kierowców jest uchwyt na telefon. Ten element wyposażenia auta jest niezbędny praktycznie każdemu bez względu na to, czy porusza się on głównie po mieście, czy jeździ w długie trasy. Większość z nas podczas przemieszczania się autem korzysta z nawigacji lub prowadzi rozmowy telefoniczne. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup uchwytu na smartfona.

0
Wybieramy uchwyt na telefon do samochodu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego warto mieć uchwyt na telefon?

Część osób podczas jazdy wkłada telefon do płytkiej wnęki, opiera o deskę rozdzielczą lub w najgorszym wypadku trzyma go na kolanach. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ może ono nieść za sobą poważne konsekwencje. Podczas wykonywania gwałtownych ruchów kierownicą smartfon może nam wypaść i znaleźć się między pedałami, co znacząco utrudni jazdę i może okazać się tragiczne w skutkach. Lekkomyślne jest również sięganie po sprzęt, ponieważ kierowca nie jest w stanie w tym czasie  śledzić tego, co dzieje się na drodze. Pamiętajmy, że urządzenie, które pokazuje nam trasę, powinno znajdować się w takim miejscu, aby jej śledzenie nie sprawiało nam problemów. Niestety nadmierne rozglądanie się może doprowadzić do wypadku.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Uchwyt na telefon do samochodu to produkt, który jest oferowany przez wiele sklepów, dlatego wybór odpowiedniego modelu nie jest taki prosty. Czym zatem powinniśmy kierować się przy jego zakupie?

Jakość wykonania - im lepsza jakość, tym urządzenie jest trwalsze, a przede wszystkim także bezpieczniejsze w użytkowaniu. W większości przypadków cena jest odzwierciedleniem klasy produktu, podobnie jest także w przypadku uchwytów. Niestety tańsze rozwiązania są najczęściej wykonane z podatnego na odkształcenia i pękającego plastiku. W tych modelach prowadnice oraz zębatki szybko się wyrabiają, a gumki i pianka wycierają, co może skutkować wysunięciem się telefonu.

Wymiary urządzenia - elastyczny uchwyt sprawia, że możemy instalować w nim różnego rodzaju urządzenia, dodatkowo zapewnia swobodę ruchu, szczególnie wtedy, gdy sprzęt ma służyć nam w przypadku rozwiązań na szybę i deskę rozdzielczą. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanego uchwytu do naszego telefonu. W tym przypadku mamy pewność, że dane urządzenie będzie idealnie pasować.

Wymiary uchwytu - rozmiar uchwytu jest ważny w kontekście sposobu jego mocowania. Jeżeli zdecydujemy się na model mocowany do szyby, warto pamiętać, że im mniejszy sprzęt, tym lepiej.

Ustawianie pozycji wyświetlacza - ustawienie optymalnej pozycji wyświetlacza to niezwykle istotna kwestia. Często przecież zdarza się, że z jednego auta korzysta kilku kierowców, a każdy z nich posiada inne urządzenie.

Uchwyt na telefon do samochodu - rodzaje

Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie wyżej wymienione cechy. Niezwykle ważny jest także sposób mocowania uchwytu w samochodzie. Do najpopularniejszych modeli zaliczamy:

  • uchwyt mocowany na szybie - jest niezwykle prosty w montażu dzięki zastosowaniu przyssawki. Warto jednak pamiętać, aby był jak najmniejszych rozmiarów, dzięki temu nie będzie ograniczać pola widzenia,
  • uchwyt mocowany do kratki nawiewu - zawsze jest pod ręką, a dodatkowo nie zasłania nam drogi. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że jego montaż może pogorszyć cyrkulację powietrza w samochodzie,
  • uchwyt mocowany na desce rozdzielczej - choć tego rodzaju uchwyty można zamocować praktycznie w każdym miejscu, często mogą przesłaniać to, co dzieje się a przednią szybą,
  • uchwyt mocowany do slotu CD - ten model jest przeznaczony do lekkich urządzeń, a ponadto nie ogranicza widoczności.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, z łatwością wybierzemy idealny uchwyt samochodowy. Nie możemy jednak zapomnieć o prawidłowym montażu urządzenia, w którym umieścimy telefon. Przed wyjazdem powinniśmy upewnić się, czy zostało ono prawidłowo zamontowane, a smartfon jest w nim stabilny. W przeciwnym razie nietrudno o wypadek i uszkodzenie sprzętu.

Materiał promocyjny