Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co warto zobaczyć w Krakowie?

07.10.2019 14:18 | 0 komentarzy | 883 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wybierając się do stolicy Małopolski, warto zarezerwować sobie trochę wolnego czasu na zwiedzanie lokalnych zabytków, których w Krakowie nie brakuje. Miasto królów jest jednym z najstarszych miast w Polsce i posiada niezwykle barwną historię, której obecność czuć tutaj na każdym kroku. Z całą pewnością jest to jedno z najbardziej klimatycznych miast w Polsce, co można odczuć, zwłaszcza chodząc po centrum i starym mieście. Samo miasto jest także położone w pięknych okolicznościach przyrody na wyżynie krakowsko częstochowskiej.

0
Co warto zobaczyć w Krakowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co warto zobaczyć w samym Krakowie?

Pierwsze kamienne zabudowania pojawiły się w Krakowie już w X wieku, jednak aktualny wygląd najstarszych części Krakowa, miasto zawdzięcza dopiero królom Kazimierzowi Wielkiemu oraz Władysławowi Łokietkowi. To oni stworzyli w Krakowie królewską siedzibę, którą do dzisiaj można podziwiać, udając się na Wawel. Jest to niezwykle istotna część Krakowa, która jest jego charakterystyczną częścią. Całe stare miasto pamięta jeszcze czasy królów, a architektura którą można podziwiać w centrum Krakowa, jest taka sama jak przed kilkuset laty, co jest nie lada gratką dla miłośników tradycyjnej architektury. Zwieńczeniem spacerów po klimatycznych  uliczkach Krakowa powinna być wizyta w Zamku Królewskim. Będąc na Zamku Królewskim, warto od razu zainteresować się katedrą Wawelską. To tutaj papież Jan Paweł II otrzymał święcenia na biskupa.

Charakterystyczny Hejnał Mariacki

Będąc w Krakowie, koniecznie trzeba wysłuchać legendarnego i obrosłego licznymi mitami Hejnału Mariackiego, który co godzinę rozbrzmiewa na cztery strony świata z wieży kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Chcąc pospacerować po Krakowie,  można znaleźć do tego wiele, bardzo ciekawych miejsc. Poza rynkiem głównym bardzo ciekawa jest także dawna dzielnica Żydowska Kazimierz, która uraczy każdego swoją oryginalną architekturą i klimatem. Ulica Grodzka i Ulica Szeroka również zachwycą dawną zabudową oraz licznymi miejscami historycznymi, które są tutaj  na każdym kroku. Chcąc wyjść poza ulice miejskie, warto udać się do parku Planty, gdzie infrastruktura miejskiego parku idealnie zgrywa się z pięknymi okolicznościami przyrody.

Oferta kulturalna Krakowa

W Krakowie znajdują się liczne muzea, które odzwierciedlają zarówno charakter miasta, jak i pokazują historię całej Polski. Z tradycyjnych muzeów można wybrać się do:

  • Muzeum Narodowego w Krakowie
  • Muzeum Czartoryskich
  • Rynek Podziemny – Muzeum Historyczne miasta Krakowa
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego
  • Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Można też znaleźć ciekawe obiekty związane ze sztuką nowoczesną. Są to:

  • HistoryLand - Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków
  • Krakil – Muzeum Iluzji
  • Muzeum Witrażu
  • Galeria Figur Stalowych

W mieście znajduje się jeszcze o wiele więcej muzeów i obiektów kulturalnych. Organizuje się tutaj także sporo koncertów i kabaretów, których aktualny kalendarz można łatwo znaleźć w Internecie.

Materiał promocyjny