Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak tanio wypożyczyć auto?

29.08.2019 13:41 | 0 komentarzy | 1 904 odsłona | red

Materiał promocyjny

Wynajem samochodów stał się w ciągu kilku ostatnich lat bardzo popularny i widać to doskonale po coraz to nowszych i liczniejszych ofertach wypożyczalni samochodów.

0
Jak tanio wypożyczyć auto?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oferta jest kusząca, ale czy da się tanio wypożyczyć auto? Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Dziś wypożyczenie auta to usługa o wiele tańsza niż jeszcze kilka lat temu. Wytłumaczeniem tego zjawiska jest stale rosnąca liczba wypożyczalni. Duża konkurencja zmusza kolejne firmy do obniżania cen za taką usługę i oferowania klientowi wszelkich gratisów, promocji itp.

Na szczęście pomimo coraz atrakcyjniejszych cen, nadal są sposoby na to, aby na wynajmie auta zaoszczędzić. Jak tanio wynająć samochód, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie sprawdzone wypożyczalnie takie jak przykładowo wypożyczalnia aut w Poznaniu czy wypożyczalnia aut we Wrocławiu? Od mało znanych wypożyczalni lepiej trzymać się z daleka ze względu na stosowane zawiłości prawne, oszustwa i oferowanie starych aut w złym stanie technicznym.

Wynajem auta na dłuższy czas

Nie ważne jaką wypożyczalnię wybierzemy zawsze bardziej opłacalny finansowo jest wynajem samochodu na dłuższy okres. Finansowo bardziej opłaca się jeżeli zdecydujemy się wynająć auto na cały miesiąc niż wypożyczać je kilka razy po siedem dni. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa dzienna stawka za wypożyczenie samochodu. Co ciekawe jeśli porównamy wynajem auta na tydzień i miesiąc, to w drugim przypadku dzienny koszt najmu może być niższy nawet o kilkadziesiąt złotych.

Promocje dostępne w wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnie samochodów często nowych klientów zyskują poprzez okazjonalne akcje promocyjne. Jedna z takich promocji dla klientów wypożyczających samochód posiada renomowana wypożyczalnia aut w Warszawie, która posiada oddziały w kilku innych miastach - MobiCars. Promocja dotyczy wynajmu Skody Citigo na okres 3 miesięcy. Przy zapłacie z góry to koszt jedynie 3000 netto (3690 zł brutto). Przy klasycznym wynajmie miesiąc wypożyczenia Skody Citigo kosztuje 1470 zł brutto. W ciągu trzech miesięcy kierowca prywatny lub firma mogą liczyć na oszczędność rzędu blisko 1000 zł.

Porównanie ofert wypożyczalni

Wynajem auta trzeba sobie dobrze zaplanować, wówczas kierowcy, którzy wiedzą, że auto będzie im potrzebne w danym terminie, mogą się do tego przygotować i znaleźć najlepszą ofertę. Wystarczy usiąść przed komputerem i przejrzeć oferty wypożyczalni funkcjonujących w naszym miejscu zamieszkania. Już po paru minutach widać duże różnice w cenie i warunkach wypożyczenia, np. kaucja, limit kilometrów i opłaty dodatkowe.

Wcześniejsza rezerwacja

Wcześniejsza rezerwacja pozwala na wynajem samochodu z wyprzedzeniem dzięki czemu zyskujemy pewność, że nikt nie wynajmie zarezerwowanego auta. Dodatkowym plusem wcześniejszej rezerwacji może być dodatkowy upust cenowy, który wypożyczalnia może zaoferować klientow. Z reguły wiąże się to jednak z zapłatą zaliczki.

Auto szyte na miarę

Przed wypożyczeniem samochodu warto się zastanowić jaki model będzie odpowiadał naszym potrzeba i wymaganiom. Auta kompaktowe segmentu A będą tańsze i w wypożyczeniu, i w eksploatacji niż auta klasy premium. Dla osoby która chce poruszać się w warunkach miejskich, dojeżdżać autem do szkoły, pracy czy na zakupy kompaktowy samochód spełni swoje zdanie idealnie. Biznesmen czy przedsiębiorca, który musi dbać o swój wizerunek i prestiż powinien wybrać większy samochód, który sprawdzi się świetnie przy wyjazdach wakacyjnych, podróżach itp.

Jeden większy samochód zamiast dwóch mniejszych

W przypadku wyjazdów wakacyjnych czy innych podróży z udziałem większej liczby osób, która nie może komfortowo i zgodnie z prawem podróżować samochodem osobowym, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem busa. Obecnie wypożyczalnie samochodów pozwalają na długoterminowy wynajem aut tego segmentu. Z punktu widzenia finansów, wypożyczenie busa jest bardziej opłacalne od wynajmowania dwóch aut osobowych.

Miejsce lokalizacji wypożyczalni

Z reguły usługi w centrach miast są droższe niż na obrzeżach aglomeracji. To samo tyczy się wypożyczalni. Chcąc oszczędzić na wynajmie, najlepiej poszukać sobie firmy wynajmującej samochody spoza centrum miasta. To samo tyczy się lotnisk i dworców. Wypożyczalnie samochodów dostarczają auta w miejsca wskazane przez klientów korzystających z ich usług, a więc o wskazanej przez klienta godzinie dostarczą je również na lotnisko i w każdy inny punkt miasta.

Karta Stałego Klienta

Osoby prywatne, a przede wszystkim firmy często korzystające z usług wypożyczalni, mogą liczyć na Karty Stałego Klienta. Oczywiście do otrzymania Karty trzeba spełnić pewne warunki. We wspomnianej już wypożyczalni MobiCars warunkiem jest łączna kwota dotychczasowych bezszkodowych wynajmów, która musi wynosić nie mniej niż 3000 zł. Po otrzymaniu Karty samochód wynająć można z 10-procentową zniżką w dowolnym oddziale firmy.

Analizując opisane powyżej wskazówki można łatwo zauważyć, że cenę najmu samochodu można obniżyć na wiele różnych sposobów. Korzystając z nich zyskujemy wiedzę jak tanio wypożyczyć auto. Jest to cenna wiedza dzięki której możemy sporo zaoszczędzić.

 

 

 

 

Materiał promocyjny