Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

System alarmowy – czym kierować się podczas wyboru?

30.07.2019 14:44 | 0 komentarzy | 730 odsłon | red

Materiał promocyjny

Dom to synonim miejsca bezpiecznego, w którym czujemy się swobodnie, pewnie i komfortowo. By nikt nie zakłócił nam tej sielskiej atmosfery, warto zainwestować w system alarmowy, który skutecznie ochroni mieszkanie przed włamaniem.

0
System alarmowy – czym kierować się podczas wyboru?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanim jednak zdecydujemy się na dane rozwiązanie, stajemy przed wyborem: alarm bezprzewodowy, czujniki ruchu czy centrala alarmowa? Sklep Montersi.pl oferujący systemy alarmowewww.montersi.pl/systemy-alarmowe pomoże w wyborze.

Skuteczne zabezpieczenie domu

Wysokiej jakości zamki, a także drzwi antywłamaniowe to minimum, które stosuje praktycznie każdy. Warto jednak pójść o krok dalej i lepiej zabezpieczyć swój dom – szczególnie, gdy znajduje się on na uboczu i z dala on innych nieruchomości. System alarmowy to świetne uzupełnienie, które pozwoli nam poczuć się bezpiecznie w swoich czterech kątach.

System Sygnalizacji Włamania i Napadu

SSWiN to jedno z najpopularniejszych rozwiązań do ochrony domu. Jest to zestaw kilku urządzeń, które wspólnie wykrywają, jak również sygnalizują, że ktoś wszedł lub próbował wejść do domu. Mieszkając w domu najlepiej jest skorzysta z systemu zapewniającego trzeci stopień zabezpieczenia – będzie on świetną opcją. Dlaczego? Wykrywa zarówno otwarcie drzwi, jak i okien, a także ich penetrację. Oprócz tego jest w stanie namierzyć poruszające się osoby na chronionej przestrzeni, a także poinformować o ataku na miejsca zagrożone oraz urządzenia.

Klasyczny system alarmowy – czym się cechuje?

Jeśli zdecydujemy się na zakup klasycznego systemu alarmowego, powinniśmy pamiętać, że składa się on z kilkudziesięciu różnych części. Jest to m.in. centrala alarmowa, detektory, czujki, manipulatory czy sygnalizatory. Wszystkie te elementy wymagają połączenia. Wybierając ten model trzeba liczyć się z faktem, że konieczne będzie przeprowadzenie instalacji elektrycznej przez wszystkie pomieszczenia. Właśnie z tego powodu dla wielu osób może to być dość kłopotliwe rozwiązanie. Kable należy ukryć pod ścianą, dlatego warto pomyśleć o instalacji tego systemu na samym początku lub w momencie, gdy będziemy przeprowadzać remont w naszym domu.

System alarmowy bezprzewodowy i jego zalety

W ostatnich latach szczególną renomą cieszą się systemy alarmowe bezprzewodowe. Powodów jest kilka. Po pierwsze montaż tych urządzeń jest znacznie prostszy. Przy czym warto pamiętać, że konieczna będzie tu komunikacja drogą radiową. To sprawia, że systemy bezprzewodowe są nieco droższe, ale też efektywniejsze. Kolejny powód to brak konieczności przeprowadzania kabli, a tym samym wykonywania dodatkowych prac remontowych. System alarmowy bezprzewodowy to wybór dla osób, które cenią sobie funkcjonalne i wygodne rozwiązania.

Jeśli zastanawiasz się na wyborem systemu alarmowego zgłoś się do fachowców ze sklepu Montersi.pl, który oferuje wysokiej jakości rejestratory IP - www.montersi.pl/rejestratory-ip

Materiał promocyjny